EVİYLE BİRLİKTE HAYALLERİ KÜL OLDU

31 Temmuz 2015 Cuma, 17:01

MManisa’da, bir ay sonra evlenecek olan gencin çeyizlerinin de içinde bulunduğu ev elektrik kontağından çıkan yangın sonucu küle döndü. Yangın sırasında evde kimsenin olmaması olası bir can kaybını önledi.
Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Akpınar Mahallesinde Kapıl ailesinden 5 kişinin yaşadığı tek katlı bir evde saat 10.00 civarında alevler yükselmeye başladı. Evde yaşayan 5 kişilik aileden 3 kişinin şehir dışında, evde kalan 2 kişinin de işte olması olası bir can kaybının önüne geçerken çıkan yangında maddi hasar oluştu.
Aziz Kapıl (23) ve Mahmut Kapıl (32) kardeşlerin sabah işe gitmesinin ardından yaklaşık bir saat sonra evden dumanlar ve alevler yükseldiğini fark eden komşuları durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangının elektrik kontağından çıktığını tespit ederken evin içindeki eşyalar küle döndü.
Çıkan yangın maddi hasara neden olurken, Kurban Bayramının hemen ardından evlenecek olan nişanlı Aziz Kapıl’ın 30 bin TL harcayarak aldığı çeyiz eşyaları küle döndü. Komşularının yangını haber vermesi üzerine evlerine gelen iki kardeş gördükleri manzara karşısında şok olurken düğün için alınan eşyaların sadece iki taksitinin ödendiği öğrenildi.
Evlerinin küle dönmüş hali karşısında şok geçiren Aziz Kapıl, “Kurban Bayramından sonra düğün yapacaktım. Yaklaşık 30 bin liralık televizyon, koltuk takımı, diğer gerekli eşyaları almıştım. Hepsi yandı gitti. Eşyalarımın taksitini ödüyordum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yetkililerden bize destek olmasını istiyorum” dedi.
Yangından hemen sonra gelen Akpınar Mahallesi Muhtarı Bişar Saknuk ise, bir yere taziyeye gittiklerini belirterek şöyle konuştu:
“Telefon geldi. Bir evin yandığını söylediler. Hemen buraya geldik. Geldiğimizde itfaiye yangını söndürüyordu. Evde ne varsa hepsi yanmıştı. Allah’tan yangın esnasında evde kimse yoktu. Belediye başkanlarından, yardım kuruluşlarından ailemiz için yardım istiyoruz.”

MANİSA’DA, BİR AY SONRA EVLENECEK OLAN GENCİN ÇEYİZLERİNİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU EV ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKAN YANGIN SONUCU KÜLE DÖNDÜ. YANGIN SIRASINDA EVDE KİMSENİN OLMAMASI OLASI BİR CAN KAYBINI ÖNLEDİ. (SADIK CANGEL/MANİSA-İHA)

MANİSA’DA, BİR AY SONRA EVLENECEK OLAN GENCİN ÇEYİZLERİNİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU EV ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKAN YANGIN SONUCU KÜLE DÖNDÜ. YANGIN SIRASINDA EVDE KİMSENİN OLMAMASI OLASI BİR CAN KAYBINI ÖNLEDİ. (SADIK CANGEL/MANİSA-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir