ERYILMAZ, “MAZOT 1 LİRA 75 KURUŞ OLACAK”

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 17:44

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, Demircili vatandaşlarla buluşarak MHP’nin seçim politikalarını anlatarak, “Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Tarımda olduğu gibi hayvancılık alanında da dışarıdan canlı hayvan ve et üretiminin önüne geçeceğiz.” dedi.
Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden MHP Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz önceki gün Demirci ilçesini ziyaret etti. Genç yaşlı herkesin sorunlarını dinleyen Eryılmaz’a vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Eryılmaz, vatandaşlarla kurduğu samimi diyaloglarla dikkat çekerken vatandaşlara da partisinin ekonomi politikalarını anlattı.
Gece geç saatlere kadar vatandaşların sorunlarını dinleyen Eryılmaz, “Milliyetçi Hareket’in iktidarında Türk çiftçisi ve hayvancısı hak ettiği değeri görecektir. Bizim iktidarımızda; tarım sektörü rekabet gücü yüksek bir yapıya kavuşturulacaktır. Tarımda modern işletmeciliğe dönüşüm sağlanacaktır. Tarım arazilerinin amaç dışı kullanımı önlenecektir. Genetiği bozulmamış ürünlerin korunması ve geliştirilmesine önem verilecektir. Gıda güvenliği ve güvenilirliği çağdaş normlara ulaştırılacaktır. Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak ve çiftçimizin canını yakan mazot, 1 Lira 75 Kuruş olacaktır.” şeklinde konuştu.
Mevcut hükümetin 12 yılda Türk hayvancılığını perişan ettiğini vurgulayan Eryılmaz, “Tarımda olduğu gibi hayvancılık alanında dışarıdan canlı hayvan ve et üretiminin önüne geçeceğiz. AKP hükümeti ne yazık ki birçok alanda olduğu gibi hayvancılık alanında da sınıfta kalmıştır. Bizim iktidarımızda hayvancılık hak ettiği yere gelecek ve dışarıdan canlı hayvan ve et üretiminin önüne geçilecek” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.