Alaşehir Koordinasyon Merkezi’nde Hizmet Toplantısı

11 Temmuz 2015 Cumartesi, 11:29

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Alaşehir ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek birim müdürleri ve personeliyle bir araya geldi. Koordinasyon Merkezlerinin, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerdeki parmak uçları olduğunu vurgulayan Memiş, “Mesele vatandaşı mutlu etme meselesi. Bunu nasıl yapmamız gerekirse hep beraber yapacağız” dedi.

Alaşehir’de bir takım incelemelerde bulunmak üzere ilçeye giden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, ilçede Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezini de ziyaret etti. Memiş’e, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hayri Okkalı ve Terminaller Şube Müdürü Emin Keçeci de eşlik etti. Memiş ve beraberindekiler burada ilçe koordinatörü Mustafa Aksakal tarafından karşılandı. Koordinasyon binasında tüm personelle tek tek tokalaşarak sohbet eden Memiş, daha sonra birim müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Memiş, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği hizmetleri yerinde incelemek ve vatandaşların taleplerini dinlemek amacıyla ilçeye bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Daha önce ilçelere yaptığımız ziyaretlerde mahalle muhtarlarımız ve ilçedeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunup, ilçelerimizin sorunlarını dinliyorduk. Bugün de koordinasyon merkezindeki birimlerimizin işleyişini, yaşanan aksaklıklar varsa yerinde tespitini yapmak ve sizlerle bu konuda istişare etmek üzere bir ziyaret gerçekleştirdik.   Bunun yanı sıra, yoğun bir şekilde hizmet eden merkez birimlerimizin ve sizlerin yürüttüğü faaliyetlerde incelemelerde bulunmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın hem hizmetlerimizden memnuniyetlerini tespit etmek, varsa memnuniyetsizlikleri ve ek taleplerini dinlemek istiyoruz” dedi.

Vatandaşın taleplerine çözüm üreteceğiz

Belediyecilik hizmetinin vatandaşla iç içe olmayı, ona dokunabilmeyi, sorunlarını dinleyip ona çözüm üretebilmeyi gerektiren bir yapı olduğunu vurgulayan Memiş, “Siz bunu bire bir yaşıyorsunuz. Tabi belediye hizmetlerini birkaç kategoriye ayırabiliriz. Alt yapı hizmetleri, sosyal kültürel hizmetler gibi. Hepsinden önemlisi bu hizmetlerin vatandaşların ihtiyacına cevap verecek nitelikte olması gerekiyor. Bu manada bizler vatandaşla iç içe olacağız. Sizler vatandaşlarla iç içe olacaksınız. Onlardan aldığınız talepleri koordinasyon şube müdürümüz kanalıyla bizlere ileteceksiniz. Bizlerde çözüm üreteceğiz” dedi.

Mesele vatandaşı mutlu etme meselesi

Belediyeciliğin sadece bina dikmekten, asfalt yapmaktan, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını belirten Memiş, “Sizler Büyükşehir Belediyesi’nin buradaki parmak uçlarısınız. Dokunuşu yapacak olan sizlersiniz. Bu manada sürekli sahada olmanız, onların tespitlerini söylemeniz gerekiyor. Hepsinden önemlisi belediyeciliğin sadece bina dikmekten, asfalt yapmaktan, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını, insanların gönlüne dokunabilen, hizmetler üretmenin bir aracı olduğunu onlara hissettirmeniz gerekiyor. Nihayetinde mesele vatandaşı mutlu etme meselesi. Bunu nasıl yapmamız gerekirse hep beraber yapacağız. Bunun içinde gece gündüz demeyeceğiz. Hep beraber çalışıyoruz. Biz büyükşehir Belediyesi’nin merkez birimleri olarak tüm ilçelerimizi gezerek, vatandaşlarımızla birebir istişarede bulunacağız. Hizmet ürettiğimiz en ufak noktaya dahi ulaşmaya çalışacağız. Sizlerle bir arada olacağız. Bu manada çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir