AKHİSAR, POLİS TEŞKİLATININ 170. YILINI KUTLADI

10 Nisan 2015 Cuma, 14:39

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü, Manisa’nın Akhisar ilçesinde Milli Egemenlik Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk koyma töreniyle kutlandı.
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü, Akhisar’da Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar’ın Milli Egemenlik Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve Akhisar Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Yeliz Caner’in yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Daha sonra törene katılan Akhisar İlçe Emniyet Müdürü, müdür yardımcısı, emniyet amiri ve polisler Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Akhisar’da hırsızlık olaylarında yüzde 30, genel asayiş oranlarında da gözle görülür bir düşüş olduğuna vurgu yapan Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, “Biz hepimiz geçiciyiz, buralara görevli olarak geldik. Ne zaman gideceğimiz de belli değil. Bizler kaldığımız süre içerisinde üzerimize düşen görev; teşkilatımız ile birlikte vatandaşımızın derdine derman ve ortak olmaktır. Zaten vatandaşın polisten beklediği bir şey yok, vatandaşın polisten beklediği, polisi arandığında polisin ivedi bir şekilde gelmesidir, ben onu anlıyorum. Biz de bunu geldiğimizden beri sağlamaya çalıştık” dedi. Pınar, 3 ay içerisinde yeni hizmet binasına geçmeyi planladıklarını ayrıca bu süre zarfında da MOBESE kameralarının yapılacağını kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.