AHMETLİ KAYMAKAMI AKMAN TABURCU OLDU

25 Temmuz 2015 Cumartesi, 17:23

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu Özel Grand Medical Hastanesine kaldırılan Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman’ın son durumu hakkında bilgi veren Kardiyoloji Uzm. Dr. Bahadır Çöllü, Hastanın kalp damarlarından iki tanesinde ciddi problem olduğunu belirterek, “Yaptığımız tedaviler sonucunda kalpte bir sıkıntı kalmadı ve evinde istirahat etmek üzere taburcu ettik.” dedi.
Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu Turgutlu Devlet Hastanesinden Özel Grand Medical Hastanesine sevk edilen Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman’ın son durumu hakkında Kardiyoloji Uzm. Dr. Bahadır Çöllü bilgi verdi. Çöllü, “Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman, geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirdiğini fark etmiş ve 112 acil servis ekipleri ile Turgutlu devlet hastanesine kaldırılmıştı. Oradaki kardiyoloji doktoru yaptığı tedavi sonucu kalp krizi olduğunu tespit etmiş ve ilk müdahalesini yaptıktan sonra benimle temasa geçti. Durumu bana aktardıktan sonra 112 acil servis ekipleri hastamızı Turgutlu Devlet Hastanesinden buraya getirdi. Bizde daha hastamız buraya gelmeden önce hazırlığımızı yaptık. Gelir gelmez de hemen anjiyografi salonuna aldık. Anjiyografisini yaptığımızda kalbi besleyen normalde üç tane damar vardır. Üç damardan iki tanesinde ciddi problem olduğunu gördük. Bunlara ilaçlı stent dediğimiz uzun ömürlü iki tane stent yerleştirerek damarları tamamen açtık. Sonrasında hastamız rahatladı. Hastamızı bir gün yoğun bakımda gözetim altında tuttuk. İlaçlarını verdik. Risk azalınca odaya aldık. Daha sonra yaptığımız kontrollerimizde kalp ile ilgili bir sıkıntısının kalmadığını, durumun stabil olduğunu ve hastanın iyileştiğini gözlemledik. Ardından kontrole gelmek üzere evinde istirahat etmek için taburcu ettik” dedi.

“ÖZEL GRAND MEDİCAL HASTANESİ’NDEN ÇOK MEMNUN KALDIM”
Yapılan tedaviler sonucunda hastaneden taburcu olan Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman, “Özel Grand Medical hastanesinden çok memnun kaldım. Daha hastaneye gelmeden tüm hazırlıklar yapılmıştı. Beni hiç bekletmeden Anjiyo’ya aldılar. Benimle ilgilenen başta Uzm. Dr. Bahadır Çöllü ve Uzm. Dr. Ferhat Özyurtlu’ya ve diğer sağlık personellerine çok teşekkür ederim. Ayrıca, ziyaretime gelen sayın valimiz Erdoğan Bektaş’a ve Başhekim Op. Dr. Mümtaz Kâhya’ya çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir