3 YAŞINDAKİ MURAT BAKIN NASIL BULUNDU!

22 Eylül 2015 Salı, 13:28

Manida’da evin bahçesinde oynarken kaybolan ve jandarma ile AFAD ekiplerince “Cevher” adlı köpek yardımıyla bulunan 3 yaşındaki çocuk, hastaneye kaldırıldı.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde evin bahçesinde oynarken kaybolan ve jandarma ile AFAD ekiplerince “Cevher” adlı köpek yardımıyla 8 saat sonra bulunan 3 yaşındaki çocuk, hastaneye kaldırıldı.

AKŞAM SAATLERİNDE KAYBOLDU

Alınan bilgiye göre, ailesi tarafından iki haftalığına Musalar köyündeki akrabalarına bırakılan Murat Yalçın Yılmaz (3), akşam saatlerinde evin bahçesinde oynarken kayboldu. Köyde arama yapan akrabaları Yılmaz’ı bulamayınca durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

“CEVHER” ADLI KÖPEK BULDU

Jandarma ekipleri, kokuya duyarlı “Cevher” adlı köpek ve köylülerin de yardımıyla yaklaşık 50 kişinin katıldığı arama kurtarma çalışması başlattı.

Küçük çocuk, AFAD ekiplerinin de destek verdiği aramalarda, köyün yaklaşık 5 kilometre uzağındaki ormanlık alanda “Cevher” adlı köpeğin yardımıyla uyurken bulundu. Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine kaldırılan Yılmaz’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

12

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir