Zafer Mahallesi Zaferi Müjdeleyecek

12 Mart 2014 Çarşamba, 03:53

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Soma ziyaretinin akşamki bölümünde, ilçeye bağlı Cenkyeri, Avdan ve Turgutalp beldeleriyle Arka Mahalle olarak bilinen Zafer Mahallesi’ni ziyaret etti. Zafer Mahallesi’nde vatandaşlara seslenen Ergün, kendisine gösterilen yoğun ilgi ve tezahürat nedeniyle Somalılara teşekkür etti, “Soma’da zaferi Zafer Mahallesi müjdeleyecek” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Soma ilçe ziyaretinin ikinci bölümünde beldeleri gezdi, vatandaşlarla buluştu. MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral, Erkan Akçay ve Soma Belediye Başkan Adayı Salih Oğuz Belgül ile birlikte ilk olarak Cenkyeri Beldesi’ni ziyaret eden Ergün, burada esnaf ve vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Daha sonra belde pazarını da gezen Ergün, esnafa hayırlı işler diledi. Ergün’e büyük ilgi gösteren vatandaşlar, seçim çalışmalarında başarılar diledi. Pazar yerindeki tüm esnafla tek tek el sıkışan Ergün, daha sonra MHP Cenkyeri Belde Teşkilatı’nı da ziyaret etti, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Manisa 5 yılda çok değişti

Ergün ve beraberindekiler, daha sonra Avdan Beldesi’ne geçti. Belde girişinde coşkuyla karşılanan Ergün, gösterilen ilgi nedeniyle Avdanlılara teşekkür etti. MHP Avdan Belde Teşkilatı’nı ziyaret eden Ergün, burada kadın kolları üyeleriyle bir araya geldi. Daha sonra belde kıraathanesinde vatandaşlarla buluşan Ergün, Manisa’da ‘Manisa değişiyor’ sloganıyla bir değişim başlattıklarını ve 5 yılda her kesimin takdirini alan bir farklılık ortaya koyduklarını ifade etti. Avdan ziyaretinin ardından Soma ilçe merkezine geçen Ergün, burada Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Mehmet Akın tarafından karşılanan Ergün, dernek anı defterini imzaladı, dernek üyeleriyle sohbet etti.

Ergün’e coşkulu karşılama

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ün bir sonraki durağı Turgutalp Beldesi oldu. Beldede bulunan tüm esnafları selamlayan ve vatandaşlarla tek tek el sıkışan Ergün, Soma Belediye Başkan Adayı Salih Oğuz Belgül’ün seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Ergün’ün Soma ziyareti Arka Mahalle olarak bilinen Zafer Mahallesi ile tamamlandı. Soğuk havaya rağmen Ergün’ü büyük bir coşkuyla karşılayan mahalle sakinleri, ‘En büyük başkan, bizim başkan’, ‘Soma seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla mahalleyi inletti.

Manisa yaşayan bir şehir oldu

Arka Mahalle Kültür Dayanışma Yardımlaşma ve Gençlik Spor Derneği’ni ziyaret ederek, dernek üyelerini selamlayan Ergün, daha sonra dernek önünde vatandaşlara seslendi. Çalmadan, çırpmadan, belediye kaynaklarını yandaşa, yoldaşa peşkeş çekmeden 5 yılda önemli hizmetlere imza attıklarını belirten Ergün, “Bu sayede bütçesinde sürekli rekorlar kıran ve kendi ayakları üzerinde duran bir Manisa Belediyesi oluşturduk. Bu da 57 mahallemizin tamamına eşit hizmeti götürmemizi sağladı. 5 yılda 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirerek, kentimizi yaşayan bir şehir haline getirdik” dedi.

Zafer’den zafer bekliyorum

Konuşmaları sık sık alkış ve tezahüratlarla kesilen Ergün, 30 Mart seçimlerinde şahsına ve Soma Belediye Başkan Adayı Belgül’e destek istedi. Daha sonra dernek binasında vatandaşlarla çay sohbeti yapan Ergün, büyükşehirin neler getirdiğini örneklerle anlattı. Kendisine gösterdikleri yoğun ilgi ve tezahürat nedeniyle Somalılara teşekkür eden Ergün, “30 Mart seçimlerinde Zafer’den zafer bekliyorum. Soma’da zaferi Zafer Mahallesi müjdeleyecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.