VEKİLLİĞE ADAYLIĞINI ÇAM FİDANI DAĞITARAK AÇIKLADI

24 Aralık 2014 Çarşamba, 19:28

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde Makine Mühendisi Hayriye Hacet, CHP’den milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı. Partideki görev ve çalışmalarını anlatan Hacet, Nazım Hikmet’in hafızalara kazınan ‘yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ dizesini hatırlatıp çam fidanı dağıttı.

Makine Mühendisi Hayriye Hacet, parti lokalinde düzenlenen basın toplantısında CHP’den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Ardından basın açıklaması yapan Hayriye Hacet, “CHP’nin ürettiği çözümleri, ilmik-ilmik örerek yığınlara anlatabilmek için aday oluyorum. Bağımsız, ulusal dokumuza uygun politikalar üretebilmek için emeğin ve emekçinin alın terinin karşılığını ve değerini verebilmek için aday oluyorum. Özgür ve tarafsız bir basın için Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, bilimsel ve fırsat eşitliği temelli bir eğitim için aday oluyorum. Demokrasi ve bilimselliği ilke edinmiş bir üniversite için ayrımcılığın ve yandaşlığın esas alınmadığı bir bürokrasi için aday oluyorum. Ayakkabı kutularından çıkan paraların hesabını sormak için 1000 odalı saraylarda kimlerin ağırlandığını sormak için aday oluyorum. Ölen yavrusunu un çuvalında taşımak zorunda kalan babanın acısının hesabını sormak için, engelli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için aday oluyorum. Neden dünyanın en pahalı doğalgazını, elektriğini, benzinini kullanıyor olduğumuzu sormak için, iş güvenliği yasalarını çıkarmanın yanında uygulanabilirliklerini hayata geçirmek için aday oluyorum” dedi.

Nazım Hikmet’in hafızalara kazınan ‘yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ dizesini hatırlatan Hacet, basın açıklaması sonrası toplantıya katılanlara çam fidanı dağıttı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir