TÜRKAN SULTAN , MANİSA’NIN SULTANINI SEÇTİ

17 Kasım 2014 Pazartesi, 12:03

YEŞİLÇAM’ın ‘Sultan’ı Türkan Şoray, Manisa’da katıldığı ‘Harem Sultanını Seçiyor’ adlı güzellik yarışmasında jüri başkanlığı yaptı.

Manisa’da hizmet veren Harem Estetik ve Güzellik Akademisi tarafından Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Harem Sultan’ını Seçiyor’ adlı güzellik yarışmasının galası Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Başkanlığını Türkan Şoray’ın yaptığı jüride, 2009’da yapılan Dünya Mankenlik Yarışması’nda ikinci seçilen Derya Çimen, Manisa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ali Bartu, Harem İşletme Sahibi Güzellik Uzmanı ve Estetiysen Birsen Türkoğlu, Türk Kadınları Konseyi Manisa Şubesi Başkanı Mübeccel Kafkaslı, CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Fadime Özçakır, Hilmi Bursa, Ayhan Öci, Aydan İris ve Şüeda Karakaş yer aldı.

Galaya, CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi, Gazeteci Şenay Düdek ve ünlülerın fotoğrafçısı olarak bilinen Erol Atar da katıldı. Gecede, Türk Kadınları Konseyi Manisa Şubesi Başkanı Mübeccel Kafkaslı, Türkan Şoray’a kendi ürünleri olan Manisa bezinden takdim etti. Türkan Şoray, da kendisini Manisa’ya davet eden Harem Akademi İşletme Sahibi Birsen Türkoğlu’na kırmızı yazma hediye etti.

Gecede ayrıca Kırgızistan Devlet Sanatçısı Salamat Sadıkova ve Türk sanat müziği sanatçısı Bülent Ersoy’un eski eşi Armağan Uzun mini konser verdi. Sultan adaylarının podyumda yürümesinin ardından sahneye çıkan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Türkan Şoray’a içerisinde mesir macunu ve Manisa’yı anlatan ürünlerin bulunduğu bir sepet hediye etti.

BİRİNCİ GÜZELİN TACINI TAKTI

Gecenin sonunda Derya Çimen dereceye giren üç sultanın ismini okudu. Yarışmada birinciliği Gönül Özgüner elde ederken, ikinci Şilan Sağlam, üçüncü ise Ceren Uzun oldu. Sahneye bir kez daha çıkan Türkan Şoray, yarışmanın birincisi Gönül Özgüner’e tacını taktı. Birinci seçilen güzel Gönül Özgüner, “Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel bir iş yaparak, Manisa’nın sultanını seçtiler. Türk sinemasının sultanını Türkan Şoray’ı görmekten onur ve şeref duyuyoruz. Onun elinden taç takmak gerçekten çok güzel bir duygu” dedi.

‘MANİSA’DA BU KADAR GÜZEL KIZLAR OLDUĞUNU BİLMİYORDUM’

Manisa’da olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Türk sinemasının ünlü oyuncusu Türkan Şoray da “Manisa’nın kızları gerçekten çok güzel. Gözlerimi alamadım hiç birinden. Benim için çok anlamlı bir geceydi. Manisa çok sıcak bir şehir. Hiç unutmayacağım bu geceyi. Böyle bir gecede bulunduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

Gecede davetliler Türkan Şoray’a yakın ilgi göstererek, bol bol fotoğraf çektirdi.
turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto1_1024x680 - Kopya turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto1_1024x680 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto2_902x768 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto3_1024x669 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto4_939x768 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto5_1024x684 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto6_1024x680 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto7_993x768 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto8_627x768 turkan-sultan-manisanin-sultanini-secti_8788_dhaphoto9_1024x684

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir