TÜRKAN ŞORAY’A FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI

17 Kasım 2014 Pazartesi, 18:50

MANİSA’da son yerel seçimlerin ardından kurulan Yunusemre Belediyesi tarafından Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’a “Fahri Hemşehrilik Beratı” verildi. İlçenin temsili anahtarını da alan Türkan Şoray, çok büyük onur duyduğunu dile getirerek, Manisa’nın kendi anılarında ayrı bir yeri olacağını söyledi.

Jüri başkanlığını yaptığı “Harem Sultanı’nı Seçiyor” adlı yarışmanın galasına katılmak için Manisa’ya gelen Türkan Şoray, Yunusemre Belediyesi’ni ziyaret etti. Şoray’ı, AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Kılıç Kaya, Hakan Akgöl ve meclis üyeleri karşıladı. Gerçekleşen buluşmada Yunusemre Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kabul edilen fahri hemşerilik payesi ve beratı, Belediye Başkanı Mehmet Çerçi tarafından Türkan Şoray’a takdim edildi. Yeşilçam’ın Sultanı’na ayrıca Manisa bezinden yapılmış şal ve el dokumalı kilim hediye edilip, birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Çok büyük onur duyduğunu belirten Türkan Şoray, Manisa’nın kendi anılarında ayrı bir yeri olacağını vurgulayarak, “Manisa’yı sokak sokak gezmek istiyorum. Buradaki insanlarla kucaklaşmak istiyorum. İlk fırsatta Allah sağlık verirse Manisa’ya tekrar geleceğim. Bana bu mutluluğu yaşatan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye ve Yunusemre Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir