TÜM İHTİŞAMI İLE MANİSALILARI SELAMLIYOR!

30 Mart 2016 Çarşamba, 16:29

Manisa’daki Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan peyzaj uygulaması ve aydınlatma çalışması sonrasında görkemli bir görünüme kavuştu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin özgürlük ve bağımsızlığını simgeleyen Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı’nın çevresine peyzaj uygulaması ve aydınlatma çalışması yaptı. Dünyanın en büyük anıtlarından birisi olan Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı, çevresine yapılan lale figürlü peyzaj uygulaması ve ışıl ışıl aydınlatması ile büyüleyici bir görüntüye kavuştu. Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtı’nın Türkiye’nin özgürlüğünü ve bağımsızlığını temsil ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Halkımızın her zaman gurur duyduğu Atatürk’ü, kahraman ecdadımızı ve çağdaş Türk kadınını temsil eden anıtımızın hak ettiği görünüme kavuşması için tüm imkanlarımızı kullandık. Bizler, geçmişine sahip çıkan ve bu değerleri çocuklarımıza armağan eden bir ulusun evlatlarıyız. Bu sebep ile il genelinde hayata geçirdiğimiz tüm projelerde bu değerleri göz önünde bulunduruyoruz. Atatürk ve Kuva-yı Milliye Anıtımızı da bu duygularla hak ettiği görünüme kavuşturmak için peyzaj ve aydınlatma çalışmalarını gerçekleştirdik. Anıtımız, yaptığımız çalışmalar sonrasında tüm ihtişamı ile Manisamıza gelen vatandaşlarımızı selamlıyor. Ülkemizin makus talihini değiştiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm silah arkadaşlarına, kahramanlık destanı yazan askerlerimize ve kadınlarımıza minnetlerimi sunuyorum. Manisamıza hayırlı olsun” diye konuştu.

MANİSA’DAKİ ATATÜRK VE KUVA-YI MİLLİYE ANITI, MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN PEYZAJ UYGULAMASI VE AYDINLATMA ÇALIŞMASI SONRASINDA GÖRKEMLİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU. (AYKUT YENİÇAĞ/MANİSA-İHA)

Sayfalar: 1 2

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir