SERHAT ORHANIN DERDİ

23 Ocak 2014 Perşembe, 13:14

Serhat Orhan şimdi’de Cengiz Ergün’ü hedef aldı.

Turgutlu Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası protokolü öncesinde açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkanı M. Serhat Orhan, isim vermeden Manisa’nın MHP’li belediye başkanı Cengiz Ergün hakkında açıklamalarda bulundu. Orhan “yönünü İzmir’e doğru, Manisa’ya doğru değil, Akhisar’a, Turgutlu’ya, Salihli’ye, Alaşehir’e doğru değil İzmir’e doğru yönelten bir belediye başkanını mı seçeceksiniz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Orhan “2009 yılında belediye başkanı olacaksınız. 6 ay öncesine kadar bırakın Turgutlu’yu, Demirci’yi, Salihli’yi, Alaşehir’i haftanın 4 günü Manisa 3 günü İzmir, 5 yıllık Belediye başkanlığı döneminde 165 gün izin ve rapor kullanacaksın, ondan sonra bütün Manisa’yı yönetmeye talip olacaksın.

Eğer memleketini seviyorsanız, eğer Turgutlu’yu seviyorsanız, Eğer Manisa’yı seviyorsanız Ankara’yı, Manisa’yı ve Turgutlu’yu aynı hat içerisine bağlamamız lazım. Bu bağlandığı için Turgutlu’ya 10 senedir bu kadar güzel hizmetler geldi. Ankara’da 12 yıldır Milletvekili olan 7 yıldır yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan telefonu kaldırdığında bütün bakan ve bakan yardımcıları ile direk görüşen bir belediye başkanını mı seçmek istersiniz yoksa 5 yıllık belediye başkanlığının 150 gününü izin ve raporla geçiren, yönünü İzmir’e doğru, Manisa’ya doğru değil, Akhisar’a, Turgutlu’ya, Salihli’ye, Alaşehir’e doğru değil İzmir’e doğru yönelten bir belediye başkanını mı seçeceksiniz. Zaten ötekisini hiç söylemiyorum, daha geçen günkü toplantıda sayın Hüseyin abim onun ağzının payını verdi.

Önümüzdeki 65 günü çok iyi değerlendirmemiz lazım. Ben Manisa Büyük Şehir Belediye Başkanı Aday Adayıydım ama daha aday adayı olmadan önce sayın Hüseyin Tanrıverdi’nin yanına gittim ve böyle bir şey düşünüyorum ne dersin dedim. Kendiside ‘Serhat çığım ben aday değilim, sayın başbakanımız Recep Tayip Erdoğan bana ne görev verirse onu yaparım. Sen müracaatını yap, eğer başbakan bana görev verirse, benim yanımda yer alırsın. Ama benimle ilgili başka bir düşüncesi varsa adaylardan bir tanesi seçilecek ve bizde onun yanında yer alacağız. Sayın Hüseyin Tanrıverdi’nin adaylığı geldi Manisa’da ilk tebrik eden ve elini kaldıran bu kardeşiniz oldu. Belediye başkanı olduğum 2004 yılından bu yana bana ve tüm Manisalı belediye başkanlarına parti ayırmaksınızın destek verdi. Çünkü kendisi Manisa milletvekili sadece ak Partililerin değil bütün Manisalıların milletvekili. Bizim Ankara’yı iyi bilen, Ankara’da hizmet ve bakanlıklarla ilişkileri çok iyi olan bir belediye başkanına ihtiyacımız var. Bizim bunu halkımıza çok iyi anlatmamız lazım” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.