ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NDEN KADINLAR İÇİN MUHTEŞEM PROJE!

25 Kasım 2014 Salı, 15:22

Şehzadeler Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında kadınları spora teşvik etmek amacıyla ‘Haydi Kadınlar Spor’a’ adlı bir protokol imzalandı. Profesyonel antrenörler eşliğinde verilecek olan kurslar ücretsiz olacak.

Ferdi UZUN

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Gençlik Spor İl Müdürü Savaş Duman önemli bir protokole imza attı. İki kurum arasında kadınları spora teşvik etmek amacıyla ‘Haydi Kadınlar Spor’a’ adlı bir protokol imzalandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, hayırlı bir işe imza attıklarını belirterek, “Kadınların sağlığına yönelik güzel bir çalışma yaptık. Kadınlarımız haftanın belirli saatlerinde spor yapacaklar. Belediyelerin kurumlarla böyle çalışmalar yapması güç birliği, kaynak birliğidir. Kamu kurumlarımızla böyle çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Profesyonel hocalar eşliğinde çalışıyoruz. Önceliğimizi kadınlarımıza verdik. Diğer konularda da çalışmalarımız olacak” dedi.

Kursların içeriği

Kursların içeriği hakkında bilgi veren Başkan Çelik, “Pazartesi ve Çarşamba günleri 10.00-11.00 saatleri arasında bir kur, Salı ve Çarşamba günleri 10.00-11.00, 11.00-12.00 arasında bir kur olmak üzere toplam 3 kurdan oluşacak fitness, plates ve aerobik eğitimi olarak yapılacaktır. Ayrıca Salı ve Perşembe günleri 12.00-13.00 arasında yüzme kursu olacaktır. Başvuru tarihleri 26.11.2014 ile 05.12.2014 tarihleri arasında olacak başvurular ise Şehzadeler Belediyesi Beyaz Masa’ya yapılacak. Kurslar 3 aylık periyotlar halinde yapılacaktır. İlk kurs dönemi 08.12.214 tarihinde başlayıp 06.03.2015 tarihinde son bulacaktır” diye konuştu.

Her türlü desteği sağlayacağız

Gençlik ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise “Bizler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporla ilgili her konuda destekleri vereceğimizi söylemiştik. İmzalayacağımız bu protokol ile belediyemize her türlü desteği ve tesisi sağlayacağız. Ömer Faruk başkanımız bize her konuda yardımcı olup destek veriyor. Karşılıklı olarak bu tip çalışmaları yaymak istiyoruz. Bayanlarımızı evde uzaklaştırarak bu tip sportif faaliyetlere yönlendiriyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir