SARIGÖL’DE BAĞCILARA SEMİNER VERİLDİ

20 Aralık 2013 Cuma, 16:41

Sarıgöl İşadamları Derneği (SARİAD) tarafından düzenlenen seminerde üzüm üreticilerine ’’Üzümde paketleme ve önemi’’ anlatıldı.
Sarıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminerinde bir konuşma yapan Sarıgöl İşadamları (SARİAD) Başkanı Kazım Cerit, “Her ay ilçemizde işadamlarına yönelik bir seminer veriyoruz.

Bu ay üzüm üreticilerimizi yönelik üzüm ambalajlanması ve önemi konusunu sunduk. yararlı olacağı kanısındayım.’’ dedi. Yıllardır İngiltere’nin Londra Yaş sebze ve meyve halinde bir firmanın satış ve reklam bölümünde çalışmakta olan Mehmet Ali Eralp ise Türk üzümü olan Sultaniye’nin Avrupa’da çok tutulduğunu ifade ederek, “Gerçekten çok güzel ama tanıtımı yapılamıyor.

Londra yaş meyve ve sebze haline dünyanın her yerinden ürün gelmekte gelen ürünlerde paketleme çok güzel. Bakınız bir üzüm kasası düşünün süslenmemiş o üzümü bakmıyorlar. Kasanın üzerinde güzel bir kordela bile olsa o ürünü alıyorlar. İçersindekinin kalitesine bile bakmıyorlar. Mutlaka kasalama yaparken özen gösteriniz.’’ dedi.
Mehmet Ali Eralp’in sunumu video görüntüleri ile seminere katılanlara açıklamalı olarak anlatıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.