PROVOKATÖRLER İŞ BAŞINDA!

08 Ekim 2014 Çarşamba, 00:36


Manisa’nın Turgutlu ilçesinde  IŞİD’in Kobani’ye yaptığı saldırıları protesto etmek isteyen yaklaşık 700 kişilik grup İstasyonaltı Mahallesinde, Atatürk ve Mustafa Kemal Mahallesinde toplanarak yürüyüş düzenlediler.

Yıldırım Mahallesi Tukaş Kavşağında birleşen gruplar Kervan Yolu Caddesi üzerinde havai fişek, slogan atarak Cadde üzerinde bulunan Şehit Mahmut Tuğrul Karakolu önüne kadar geldiler. Buradan dönüş yapan grubun arkasında kalan 20-30 kişilik grubun polis karakolunun taşlamak istemesi üzerine karakol önünde bulunan toma gruba müdahale ederek su püskürterek grubu dağıttı.

20-30 kişilik grubun attığı taşlar karakolun kapısının camına ve çevrede bulunan araçların camlarına isabet ederek maddi hasar meydana getirdi. Kervan Yolu Caddesinden dönüş yapan grup daha sonra aynı cadde üzerinde bulunan Kapalı Pazaryeri meydanında toplanarak oturma eylemi yapıp olaysız bir şekilde dağıldılar.

Grubun taşkınlık yapması halinde müdahalede bulunmak üzere çok sayıda polis hazır haled bekletilirken, taşlanmak istenen karakola gelen Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü incelemede bulundu. Olaylarla ilgili kaymakam Günlü İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir’den bilgi aldı. Çıkan olaylarla ilgili şu ana kadar herhangi bir gözaltı işlemi yapılmazken, polisin çıkabilecek olaylara karşı teyakkuzda bulunacağı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir