PROJE DEDİĞİN BÖYLE OLUR

07 Şubat 2014 Cuma, 13:07

CEM ÇÖLLÜ’DEN İNSAN ODAKLI  SOSYAL PROJE

 

ŞEHZADELER İlçesi belediye başkanlık yarışında somut proje açıklayan ilk ve tek belediye başkan adayı unvanına sahip MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Şehzadeler Belediyesi’nin sosyal projelerinden “Şehzadeler Gençlik Merkezi ve Düğün Salonu” ile “Şehzadeler Hobi Bahçeleri” Projesini açıkladı. İnsan odaklı ve insanların mutluluğunu önemseyen bir belediyecilik anlayışına sahip olacaklarına dikkat çeken Çöllü, açıkladığı iki sosyal projede insanların mutluluğunu hedeflediklerini söyledi, “ Şehzadeler Gençlik Merkezi ve Düğün Salonu entegre bir şekilde halkımıza hizmet verecek. Hobi bahçeleri de günlük hayattın stresinden uzaklaşmak isteyenlerin vazgeçilmesi olacak” dedi.

Şehzadeler Belediyesi için açıkladığı mimari projeler ile adından söz ettiren MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, sosyal belediyecilik alanında iki proje açıklayarak mimari çizimlerini kamuoyu ile paylaştı. Belediyecilik bilgi birikimini yeni kurulacak Şehzadeler Belediyesi’nin imarı için kullanacağını belirten Cem Çöllü, son olarak Manisa’nın gelişim alanlarından toki 3 bölgesinde yapılacak “Şehzadeler Gençlik Merkezi ve Düğün Salonu” ile Şehzadeler Belediyesi sınırlarında kalacak beldelerde oluşturulacak “Şehzadeler Hobi Bahçeleri” projelerinin insan odaklı projeler olduğunu ve insanların mutluluğunu amaçlayan projeler olduğuna dikkat çekti.

YENİ İLÇEYE YENİ GENÇLİK MERKEZİ

Projeleri hakkında bilgi veren Cem Çöllü, yeni kurulan Şehzadeler İlçesi’nde belediye sınırları içerisinde yeni bir gençlik merkezine ihtiyaç duyulacağını göz önünde bulundurarak yeni bir proje oluşturduklarını söyledi, Şehzadeler Gençlik Merkezi ve Düğün Salonu’nu projesinin bir arada olacağına dikkat çekti. Cem Çöllü şöyle devam etti; “ Biz yeni kurulacak bir belediyenin yönetimine talibiz. Her şeyi ile yeni oluşturulacak birimler ve hizmet alanları söz konusu. Bilindiği üzere MHP’li  Manisa Belediyesi olarak  Ege bölgesinde örnek bir mimariyle Atatürk Gençlik Merkezi’ni  Yunus Emre İlçesi sınırlarında kalan Laleli Bölgesi’nde önceki yıl hizmete açtık. Aynı güzellikte bir projemizi de inşallah Şehzadeler İlçesi sınırlarında hizmete açmayı hedefliyoruz. Şehzadeler Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gençlerimizin meslek kurslarının yanı sıra modern sanatlar eğitimi gibi eğitimler, kurslar verilecek. Osmanlının sanata verdiği önemi bizlerde Şehzadeler Belediyesi olarak devam ettireceğiz ve bu merkezimizden yetişecek gençlerimizin ülkemizin sanatçıları arasında yer alması için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca bu projemize entegre olarak o bölgede ortaya çıkan düğün salonu ihtiyacını da göz önünde bulundurup açık ve kapalı kullanım alanı olan 800 kişilik bir düğün salonu da inşallah yapacağız. Her iki  proje de ikiz mimariyle inşa edilecek ve bölgede farklı bir görüntü oluşturacak. Projemizin çizimlerini tamamladık yer konusunda da sıkıntımız yok inşallah yapmak nasip olur.”

GÜNÜN STRESİNDEN HOBİ BAHÇELERİ İLE KURTULACAĞIZ

Açıkladığı projelerin insan odaklı ve insanların mutluluğunu ön planda tutan projeler olduğuna dikkat çeken ve Şehzadeler Hobi Bahçesi projesinin de günlük stresten, gürültüden uzaklaşıp doğal terapi yapmak isteyen Manisalıların uğrak noktası haline geleceğine dikkat çeken Cem Çöllü, hobi bahçelerinin Şehzadeler İlçesi sınırlarında kalacak büyük belde ve köylerde kurulacağını söyledi. Çöllü proje hakkında şöyle konuştu; “ Bilindiği üzere günümüz insanı teknolojinin gelişmesine paralel olarak daha çok stres ve sıkıntıyla mücadele eder hale geldi. Bizde en başından beri şunu söylüyoruz, belediyecilik sadece asfalt ve kaldırımdan, betondan ibaret değil. İnsan odaklı ve insanların mutluluğunun ön planda tutulduğu bir hizmet anlayışı ile birçok ilde örneği olmasına rağmen kentimizde eksik olan hobi bahçesi projemizi inşallah biz hayata geçireceğiz. Bu alanlarda tamamen kişisel ve hobi amaçlı tarımsal çalışmalar yapılabilecek. İsteyen belediyeden belli sezonlar için kiralayacağı yaklaşık 300’er metrekarelik bahçe ve ahşap evlerinde kendine ait çiçek bahçesi yapacak, isteyen organik tarım yapıp kendine ait sebze meyve ekimi yapabilecek. Kesinlikle ticari faaliyetin olmayacağı bu alanlar tamamen insanımızın günün stresinden uzaklaşıp bir saat bile olsa şehir  dışında kafasını rahatlatacağı adeta doğal terapi istasyonları olacak. Bu projemizi yaparken dikkate aldığımız bir diğer husus da ilçe sınırları içinde kalacak belde ve köylerimizi cazibe merkezi haline getirmek olacak. İnşallah kısa sürede yapımına başlanacak bu projemiz Şehzadeler Belediyesi’nin örnek projelerinden biri olacak”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.