Polis engelli çocukların “kankası” oldu

14 Ocak 2015 Çarşamba, 19:05

MANİSA Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kanka Polis projesi engellilerle buluştu. Maskot polisler engelli çocuklarla dans ederek, güven ve sevgi aşıladı.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, çocukların polisle arasındaki sevgi ve güven bağını güçlendirmek, onların sosyalleşmeleri ve toplum içinde sağlıklı bireyler olarak yer edinmelerine katkı sağlamak amacıyla başlattığı projede engelli çocuklara da ulaştı. Engelli çocukları eğitim gördüğü Şükran Bilginer Eğitim İş Uygulama Merkezi’ne giden toplum destekli polisler öğrencilere polisi tanıtarak, 155 hakkında bilgi verdi. Öğrencilerle şarkılar eşliğinde dans eden maskot polisler onlara güven aşıladı.

“ÇOCUKLARINIZI POLİSLE KORKUTMAYIN”

Proje kapsamında 20 okulda öğrencilerle buluştuklarını belirten Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Hülya Çukurelmalı, anne ve babaları çocuklarını polis ile korkutmamasını istedi. Komiser Çukurelmalı, “Çocuklarımızla kaynaşmak, polisten korkmadan bizlere yaklaşmalarını sağlamak için okullarımızda Kanka Polis Projesi’yle çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Buradaki çocuklarımız kayboldukları ya da herhangi bir sıkıntı yaşadıklarında gelecekleri kişinin polis olduğunu bilmeli. Çocuklar polisi maskot halinde gördüklerinde çok mutlu oluyorlar. Projeyle hem eğlendiriyoruz hem de öğretiyoruz. Çocuklar polisten asla korkmamalı. Çocuklarımızı koruyabilmek, kollayabilmek için bizlere korkmadan yaklaşması gerekiyor. Anne ve babalar çocuklarını sakın ‘seni polise veririm’ diyerek korkutmasınlar. Çünkü çocukların başı sıkıştığında gitmesi gereken kişi polistir” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir