ÖĞRENCİLERDEN ‘KARDEŞİM ÜŞÜMESİN’ PROJESİ

22 Ocak 2014 Çarşamba, 13:46

Soma Öğrenci Meclisi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile başlattığı ‘Kardeşim Üşümesin’ adlı proje ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyim ihtiyacını karşılayacak.
2013 – 2014 eğitim öğretim yılı için Soma’daki okullardan seçilen öğrenci temsilcilerinden oluşan Soma Öğrenci Meclisi faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda okulları dolaşarak ihtiyaçlar doğrultusunda projeleri oluşturan öğrenciler son olarak ‘Kardeşim Üşümesin’ adlı örnek bir proje için harekete geçti. ‘Mutluluğun en kısa yolu paylaşmaktır’ sloganı ile başlatılan projeye çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler de destek verdi.
Okullardaki rehber öğretmenlerin liderliğinde yardımları toplayan Soma Öğrenci Meclisi, projeye ilgilin yoğun olduğunu kaydetti. Soma Öğrenci Meclisi Başkanı Faruk Balta, projeye okulların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Toplanan yardımlar bir okulda toplandı. Bu yardımlar arasında kışlık ayakkabı, kazak ve mont bulunuyor. Bu malzemeler ihtiyaç sahibi öğrencilere okul müdürlükleri tarafından teslim edilecek. Bu duyarlılıktan ötürü projeye destek veren ve yardımda bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ise örnek çalışmadan ötürü Soma Öğrenci Meclisi’ne teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.