MTSO BÜLENT KOŞMAZ HİZMET BİNASI RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

24 Kasım 2014 Pazartesi, 22:55

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı merhum Bülent Koşmaz’ın çabalarıyla yapılan ve hayatını kaybettikten sonra ismini alan hizmet binasının resmi açılışı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla yapıldı. Açılışta konuşan protokol üyeleri Koşmaz’a övgüler yağdırırken eşi Saadet Koşmaz ise program boyunca gözyaşlarını tutamadı.

FERDİ UZUN

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı merhum Bülent Koşmaz’ın çabalarıyla yapılan ve hayatını kaybettikten sonra ismini alan Manisa  Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası resmen açıldı.  Açılışa Vali Erdoğan Bektaş, CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören ve Özgür Özel, AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Selçuk Özdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, CBÜ Rektörü Mehmet Pakdemirli, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, merhum Bülent Koşmaz’ın eşi Saadet Koşmaz, yakın dostları ve birçok davetli katıldı.

Dosttan da öte”

Açılış konuşmasını yapan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun “Bülent Koşmaz benim için dosttan da öte bir insandı. Hayat bana muhteşem bir hediye verdi o da Koşmaz’dı. Birlikte 40 yılı aşkın bir zaman yaşadık. Bana yaşadığı sürece varlığıyla güven verdi hala da vermeye devam ediyor. Odayı düşük bir bütçeden şuan da 7 milyonluk bir bütçeye kadar getirmiştir. O Manisa için çok şey yaptı. Bizler de dostları olarak onun yolunda gitmeye devam edeceğiz” dedi.

“Manisa’nın geleceğine damgasını vurmuştur”

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise  “Manisa’nın geleceğine damgasını vurmuştur.  Manisa’yı Manisa yapan değerlerden biri olan organize sanayinin Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle kurulduğunu bilmekteyiz. Yerli sermaye ile kurulan ilk organize sanayidir. Bu şartların oluşmasında zamanın önemli isimleri ve Bülent Koşmaz ağabeyimin katkıları çok büyüktür” diye konuştu.

Ahde vefa

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu  da “Yaşar bey ve yönetimine çok teşekkür etmek istiyorum. Ahde vefanın en güzel örneğini gösteriyorlar. Bu binaya Bülent Koşmaz’ın isminin verilmesi vefanın sadece İstanbul’da bir semt olmadığını gösteren en büyük kanıttır. Bülent Koşmaz’ın bende 15 senelik bir anısı var ama burada söylenenler Koşmaz’ı çok iyi anlattı. Şunu söylemek gerekir ki ülkesini vatanını seven inançlı bir ağabeyimizdi. Eşi Saadet hanım tam bir Türk kadını örneğini sergileyerek Türk kadının ne kadar cefakar ve fedakar olduğunu göstermiştir. Manisa her şeyin en iyisine layıktır” şeklinde konuştu.

Birlikte çalışmak

Vali Erdoğan Bektaş ise şunları söyledi: “Çok güzel ifadeler kullanıldı. Manisa’nın değerli insanı Bülent Koşmaz’ın adının burada yaşatılması çok güzeldi. Ben burada yeniyim. Kastamonu’dan geldim. Kastamonu’da aradığım ne varsa hepsini gördüm. Ama tabi bunlar kendiliğinden olmamış. Görüyorum ki bunlar birlikte çalışarak olmuş.” 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir