MHP İL BAŞKANI TANJU BALATLI’DAN BAYBATUR’A CEVAP

02 Ocak 2014 Perşembe, 14:47

AKP İl Başkanı Sayın Murat Baybatur Sayın Başbakan’ın Manisa mitingi ardından kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Baybatur henüz ilçe belediye başkan adaylarını açıklanmamasından dolayı oluşan olumsuz havayı yok etmek amacıyla mesnetsiz, açıklamalarda bulunmuştur.
Sayın Başkanının mitingine katılımın 63 bin kişi olduğunu söyleyen Sayın İl Başkanı, bu rakama alana turnike kurarak mı ulaştı yoksa gönlünde geçen rakamı mı söyledi bunu merak etmekteyiz. Ama bize göre durum farklıdır. Alanın teknik olarak özellikleri bellidir. Cumhuriyet Meydanı 7 bin 300 Metrekare olduğuna göre bilimsel hesaplamalara göre en fazla 20 bin kişi alabilir. Baybatur’un dediği rakama ulaşabilmek için metrekareye 9 kişi sığması gerekir ki buda imkânsızdır. Ayrıca alanda çekilen fotoğraflar ve video kayıtları Baybatur’un tersini söylemektedir.
Manisa’daki daha önceki mitinglerinde photoshop kullanarak alanı doldurma kabiliyetlerini bildiğimiz AKP Manisa yöneticileri acaba bu seferde mi aynı yöntemi kullanmışlardır? Ya da alan doldurma konusunda da ayakkabı kutularına doldururken kullandıkları yöntemleri mi kullanmışlardır. Kamuoyunun bu konuda aydınlatılması gerekmektedir.

Bizi kaldırım belediyeciliği ile suçlayanlar Manisa’da yaşanan değişimin farkında değiller. Ancak halkımızın Manisa Belediyesi’nin yaptığı hizmetlere ve çalışmalara teveccühü ortadadır. Manisa Belediyesi beş yıl önce AKP Belediyesi’nden 65 milyon gelir, 34 milyona satılan belediyeye ait gayrimenkul ve buna rağmen 96 milyon borç ile devralınmıştır. Bu büyük mali külfete rağmen 15 ay gibi kısa bir sürede mali disiplin sağlanarak AKP döneminden kalan borç kapatılmıştır. Bütçedeki delikler kapatılmış, gelirler arttırılmıştır. Bunun yanı sıra 5 yılda 350 milyonu aşan yatırım yapılmıştır.
Bu hizmetlerin içinde içme suyu, alt yapı, temizlik hizmetleri gibi sayabileceğimiz daha bir çok alanda kalıcı yatırımlar yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir. Örnek mi istiyorsunuz, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Mimarisi ile örnek olmuş Atatürk Gençlik Merkezi, Çanakkale’de en çok şehit vermiş illerden biri olan Manisa’mıza yakışır Çanakkale Şehitler Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu ve daha 150’yi aşkın MHP idaresindeki belediye tarafından gerçekleştirilen projemiz vardır. Manisa Belediye tarihinin en büyük projesi olan 20 milyonu aşan Yeni Otogar projesi ise bitme aşamasındadır.
Şimdi sesleniyoruz; ey Baybatur; Manisa Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri gezmeye kalksanız zamanınız yetmez ama isterseniz sizlere de bir hizmet turu yapar, yaptıklarımız keyifle anlatırız.
Sayın Baybatur’un gençlerin Ankara’ya Anıtkabir’e götürülme projesi için söyledikleri de ayrı bir muammadır. Çünkü belirlenen tarih Atatürk’ün 84 yıl önce Ankara’ya ilk geldiği tarihtir. Proje kararı 6 ay önceden planlanmış olup bunun CHP ile veya seçimlerle hiçbir alakası yoktur. Kaldı ki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bir partinin ya da bir zümrenin hegemonyası altında değildir o bütün Türk milletin gönlündedir.
Ancak Sayın Baybatur’un ısrarla savunduğu AKP zihniyetine göre Atatürk sadece ceplerindeki para üzerinde değerlidir. Ama ayakkabı kutularında ki banknotların üzerinde bile Atatürk’ü görmek istememeleri ve Amerikan Doları’nı kullanmaları ayrı bir trajikomik durumdur.
Bizim için önemli olan Manisa’ya hizmettir. Biz belediyecilikte halka hizmet hakka hizmettir ve hizmetin siyaseti olmaz anlayışıyla yola çıktık bu yüzdendir ki siyaset yönüyle değil teknik yönüyle daha ağır olan adaylarla seçim yarışına çıktık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün Bey ve onunla bütün bu projelere imza atmış ekibiyle yola devam ediyoruz. Şehzadeler İlçesi’nde eski belediye Başkan Yardımcısı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, Yunusemre İlçesi’nde ise Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil projeleri ile halkın karşısındalar.
Sayın Baybatur’a buradan sesleniyorum; Gönlün yeterse Manisa Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden halk memnun mu değil mi kol kola girelim, Manisa sokaklarında basın eşliğinde gezelim ve sonucunu beraber görelim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.