MHP İl Başkanı o eleştirilere cevap verdi

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 17:11

MHP İl Başkanı o eleştirilere cevap verdi

“Sandığa gitmeyip kenarda ahkam kesenleri sindiremiyorum”

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Manisa’da çatı adayı Ekmelettin İhsanoğlu çıksa da sandığa gitmeyenleri sert bir dille eleştirdi. Balatlı, “Sandığa gitmeyip kenarda ahkam kesenleri içime sindiremiyorum. Demokrasinin gereklerinden olan sandığa gitmemek de ne demek? Hem oy kullanmayacaksınız hem de boş yere konuşacaksınız” dedi.

Ferdi UZUN

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, cumhurbaşkanlığı seçimi ve sonrası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sandığa gitmeyenleri sert bir dille eleştiren Balatlı, “Sandığa gitmeyip kenarda ahkam kesenleri içime sindiremiyorum. Demokrasinin gereklerinden olan sandığa gitmemek de ne demek? Hem oy kullanmayacaksınız hem de boş yere konuşacaksınız” dedi. CHP tarafından “MHP seçimlerde pek çalışmadı” söylemlerine de cevap veren Balatlı, “Olan oldu artık bundan sonra polemik yaratmanın anlamı yok. Bizim ramazan ayında nasıl çalıştığımız da ortadadır. Bu saatten sonra “Sen çalışmadın ben çalıştım” anlayışına girmek çok yanlış olur” dedi.

Allah’a havale ediyorum

Balatlı, aynı zamanda milletin büyük bir çoğunluğunun sandığa gitmemesi sebebiyle seçim sonuçlarının değiştiğini ileri sürdü. Balatlı, “Sandığa gitmeyip talili tercih edenleri Allah’a havale ediyorum. Aramızda çatı adayı içine sindiremeyenler vardı ve bunlar geleceğimiz doğrudan etkileyen bu süreçte hem çalışmadılar hem de sandığa gitmediler” diye konuştu.

Yorum

  1. Murat Türk

    11 Ağustos 2014 at 17:33

    Sandığa gittim, Ekmeleddin İhsanoğlu’na oyumu verdim. Bunu da sosyal medya hesabımdan ilan ettim. Sizin tabirinize göre ‘Ahkam kesmeye’ hakkım var mı? Parti yöneticisi olarak seçmeni suçlamamalısınız. Zira bir sene sonra aynı kişilerden oy isteyeceksiniz. Tatilci ve boykotçu seçmeni suçlamak yerine ikna etmeyi denediniz mi? 45 yıllık partinin il başkanı olarak, “Olan oldu artık bundan sonra polemik yaratmanın anlamı yok.” diyemezsiniz. Ortaya çıkan sonuç hepimizin hayatını direkt olarak ilgilendiriyor. Sayın başkan, seçim çalışması yerine tatil yaptınız mı? Genel Başkan Devlet Bahçeli seçim çalışması için 35 km yakınınıza (İzmir)kadar gelirken siz o sırada hangi ilde tatil yapıyordunuz? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çalışmalara ne zaman başladınız? Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarınız esnasında basında yer alan 5 haberi kamuoyu ile paylaşır mısınz? Eleştiriye tahammül göstermek erdemdir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.