MASKİ Komisyonları Belirlendi

12 Kasım 2014 Çarşamba, 17:56

MASKİ Genel Müdürlüğü, 2014 yılı 2. Olağan Genel Kurulu toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek, ilgili komisyonlara havale edildi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, 2014 yılı 2. Olağan Genel Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Gündemdeki 8 madde görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün başkanlık ettiği toplantıda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Müdür Yardımcıları ve MASKİ daire başkanları da hazır bulundu. 2015 yılı MASKİ Genel Müdürlüğü, “bütçe, stratejik plan, performans programı, su tarifeler yönetmeliği, su tarife bedelleri, MASKİ teşkilatlarının görev ve çalışma esasları yönetmeliği, tekniker ve sözleşmeli personel alımı ve tahsilât noktalarında çalıştırılmak üzere tahsildar personel alımının” görüşüldüğü 2. Olağan Genel Kurul’un 2. oturumu 17 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilmek üzere 1. oturuma ara verildi.

MASKİ Komisyonları Belirlendi

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirilen 2. Genel Kurulu’nda, MASKİ çalışmaları için komisyon tayin edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün çeşitli öneriler sunduğu genel kurulda, Büyükşehir Belediyesi komisyonlarının, MASKİ Genel Müdürlüğü için de görev almasına oy birliğiyle karar verildi.

MASKİ’ye Tahsildar Alınacak

MASKİ Genel Kurulu gündeminin 8. Maddesi’nde yer alan MASKİ birimlerinde çalıştırılmak üzere tahsildar alımı hakkında söz alan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, “6360 sayılı yasa ile Büyükşehir içerisindeki tüm ilçelerin altyapı, su ve kanalizasyon işlemleri MASKİ tarafından yapılmaktadır. 15 ilçede hizmet vermek üzere MASKİ şube müdürlüklerimiz açıldı. Buralarda tahsildar çalıştırıyoruz. Vatandaşlarımızın tahsilat noktalarındaki yetersizliklerden doğan talepleri var. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için tahsilat noktalarını arttırmayı planlıyoruz. Bu yüzden tahsilat noktalarında artış yapmayı hedefliyoruz. Daha önce MASKİ’ye verilen 45 adet tahsildar sayısının 44’ü doldu. Yeni açılacak tahsilat noktalarında çalıştırılacak tahsildara ihtiyaç var. Bu ihtiyacımızı yüce meclisimize arz ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir