MANİSA’NIN TEK AİLE DANIŞMA MERKEZİ BİN 606 KİŞİYE HİZMET VERDİ

15 Ocak 2014 Çarşamba, 22:55

Manisa Belediyesi tarafından 2011 yılında Manisalıların hizmetine açılan, Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi açıldığı günden beri bin 606 danışana, ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti verdi.
Manisa’da tek danışmanlık merkezi olarak hizmet veren, Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi her yaş grubu ve cinsiyetten vatandaşa, ergenlik dönemi problemlerinden, evlilik öncesi ve sonra sıkıntıların çözümü bir gibi birçok konuda profesyonel danışmanlık hizmeti veriyor.
Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını yapılandıran Manisa Belediyesi, 2011 yılından beri, “Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi” ile ailelere ve bireylere koruyucu, önleyici, geliştirici, rehberlik edici destek hizmet sağlıyor. Merkez, sınav kaygısı, aile içi problemler, evlilik terapisi, çiftlere danışmanlık, ergen ve çocuk danışmanlığı, sosyal fobi, iş stresi gibi birçok konuda profesyonel danışma hizmeti veriyor.
BİN 606 GÖRÜŞME YAPILDI
Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi Sorumlusu Serap Ergözlü, merkezin 2011 yılından beri hizmet verdiğini bu süre zarfında bin 606 danışana ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade ederek yapılan danışmanlık hizmetinin randevulu olarak ücretsiz yapıldığını belirtti.
HER YAŞ GRUBUNDAN BÜYÜK İLGİ
Eski Sıbyan Mektebi’nde hizmet veren, Manisa Belediyesi Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi’ne her yaş grubu ve cinsiyetten vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini ifade eden merkezin psikoloğu Merve Ateş, ” Günümüz kent yaşamının, insan psikolojisi ve aile ilişkileri üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin yansımalarını gündelik hayatta sıkça görmek mümkün olduğu bu dönemde Manisalı vatandaşlarımızın beden sağlığı kadar ruh sağlığı ve aile ilişkilerinin korunmasını hedefliyoruz. Manisa Belediyesi’nin bu amaçla hayata geçirdiği merkezimizde çiftlerin dışında bireysel olarak da danışma hizmeti vermekteyiz” diye konuştu.
AİLELERE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM SEMİNERİ
Okul öncesi eğitimin çocukların ileriki yaşlarına nasıl yansıyacağına dair periyodik aralıklarla, anne ve babalara bilgilendirmelerde bulunduklarını belirten Ateş, bu seminer ile velilerimizi de tanıyarak, onların sorunlarını dinleyerek isteklerini dinlediklerini belirtti.
ŞOFÖRLERE STRES YÖNTEMİ VE İLETİŞİM BECERİSİ DERSİ
Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi, Manisa Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde görev alan şoförlere de iletişim becerileri, stres yönetimi ve öfke kontrol tekniklerini içeren eğitimler veriyor. Merkez 2011 yılından beri bin 618 toplu ulaşım şoförüne danışma hizmeti verdi.
İLÇE BELDE VE KÖYLERDEN YOĞUN İLGİ
Manisa Barosu ve Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’yle de işbirliği içinde çalışmalar yürüten Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi’ne ilçe, belde ve köylerden de hizmet almak isteyen vatandaşlara danışma hizmeti verildiğini belirten Ateş,” Her yaş gurubu ve cinsiyetten vatandaşa hizmet veren merkezimizde Akhisar, Turgutlu, Salihli gibi ilçe ve köylerimizden danışanlarımız, merkezimizde danışma hizmeti almaktadır” dedi.
Tüm Manisalılara ücretsiz olarak hizmet veren, Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında haftanın 5 günü Sıbyan Mektebi’nde hizmet veriyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.