Manisalı kadınlardan Etnografya Müzesi’ne ziyaret

06 Ekim 2015 Salı, 11:18

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Haydi Kadınlar İlçelere’ projesi kapsamında Sarıgöl İlçesi’ni gezen kadınlar Etnografya Müzesi’ne hayran kaldı.

Manisa’nın Salihli, Turgutlu ve Ahmetli ilçelerinden Sarıgöl’e gelen 90 kadın Etnografya Müzesi’ni gezerek ilçeyi kültürel yönden tanıdı. Sarıgöl Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hafize Bayraktar ve Sarıgöl Belediyesi Koordinasyon Müdürü Akif Kılıçaslan ziyaretçileri ilçe girişinde çiçeklerle karşıladı. Sarıgöl Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’nin (SADER) Etnografya Müzesi’ni ziyaret eden kadınlara dernek üyesi Salih Yapıcı bilgi verdi. Geldikleri ilçelerde de benzer bir müzenin açılabileceğini dile getiren ziyaretçiler, müze sayesinde ilçenin geçmişi ve kültürü hakkında kapsamlı bilgi edindiklerini vurguladılar. Mimar Sinan Parkı’nda Sultaniye üzümünün tadına bakan Manisalı kadınlar, beyaz örtü ile korunan bağları, Dallas Mevkii’ne çıkarak yüksekten seyretti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şube Müdürü Sevil Şekerçioğlu, kadınların Manisa ve ilçelerini tanıyarak yeni arkadaşlıklar kurduğunu belirtti. Kula, Salihli ve Kırkağaç ilçelerini ziyaret ettiklerini kaydeden Şekercioğlu, tüm ilçelerin gezileceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir