MANİSA’DA YAZAR ÖĞRENCİ BULUŞMASI      

06 Haziran 2014 Cuma, 17:09

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi’nin (TDED) düzenlediği etkinlikte lise öğrencileriyle yazar Bahadır Yenişehirlioğlu biraraya geldi.

TDED Manisa Şubesi, ‘Gençlik ve İdealizm’ konulu söyleşide meslek lisesi, sosyal bilimler lisesi ve fen lisesi öğrencilerini bir araya getirerek kitap okumanın ideallere etkilerinin anlatıldığı program düzenledi. Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nde konuşan Bahadır Yenişehirlioğlu, “İnsanların idealleri aslında lise çağlarında başlar. Mücadeleci ve bencillikten uzak olun. Kendinizi geliştirmek ailenizi geliştirmektir, aileyi geliştirmek toplumu geliştirmektir. Toplumun gelişmesi demek bu ülkenin gelişmesi demektir. Bu yüzden çok okuyun, farklı yazarlar farklı fikirleri okuyarak gelişin. Ama mutlaka okuyun” diyerek gençlere düşünlerini aktardı.

Programda konuşan şube başkan yardımcısı Avukat Ümit Rona, “Bağlı bulunduğumuz değerlerden kopmamak ve bir nebze de olsa katkı sağlamak adına gençlerin önemini biliyoruz. Bugün, bu yüzden buradayız, gençlerimizi sevgiyle kalplerinden tutmak istiyoruz” dedi.

Polinas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul yönetimi ve öğrenciler söyleşi sonrası yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’na çiçek verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.