Manisa’da Gençlik Bayramı coşkusu 

19 Mayıs 2019 Pazar, 14:23

Manisa’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Bakü’de yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına Manisa’da hazırlanan ve aralarında Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’nın da yer aldığı Aerobik Cimnastik Milli Takım sporcuları gösterisiyle ren kattı.
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da coşkuyla kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilk olarak Cumhuriyet Meydanındaki Milli Egemenlik Anıtına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunulmasıyla başladı. Meydandaki öğrenciler ve sporcular ellerinde 100. yıl anısına 100 metrelik Türk bayrağı ile bandonun çaldığı marşlar eşliğinde kutlama programının yapılacağı Atatürk Spor Salonuna yürüdü.
Atatürk Spor Salonundaki gösteriler ise saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, yaptı.
Öztürk’ün konuşmasının ardından Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okunurken Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve gençliğin cevabı da yine aynı okul öğrencileri tarafından seslendirildi. Şehzadeler Halk Eğitim merkezi halk oyunları topluluğunun dans gösterileri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü judo ve tekvando sporcularının gösterileri ile renklenen kutlamada Anadolu Ateşi cimnastik grubu ve trambolin gösterileri büyük alkış aldı.
Programın sonunda sahneye Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek olan Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonasına Manisa’da hazırlanan ve aralarında Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’nın da yer aldığı milli takım sporcuları çıktı. Kısa bir gösteri sunan milli takım sporcularına gösterilerinin ardından Manisa protokolü tarafından çeşitli hediyeler takdim edilerek Avrupa Şampiyonasında başarılar dilendi.
Atatürk Spor Salonunda yapılan kutlama programına Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkan vekilleri, büyükşehir belediyesi daire başkanları, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir