MANİSA’DA DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ’NE START VERİLDİ

01 Aralık 2014 Pazartesi, 18:58

MANİSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değerler eğitimi projesi kapsamında öğrencilere; adalet, barış, çalışkanlık, dürüstlük, güven, hoşgörü, sorumluluk, vatanseverlik, saygı gibi değerlerin eğitiminin verileceğini ifade edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü; kent merkezdeki okullarda değerler eğitimi projesine start verdi. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanacak proje ilk olarak merkezdeki okullarda görev yapan 800 öğretmene tanıtıldı. Proje sorumlusu Kamile Tatar, okullarda disiplin suçlarının artığına dikkat çekip, öğrencilerin toplumsal değerlerden yoksun bir şekilde büyümeye başladığını dile getirdi. Okullarda şiddet olaylarının da yaşandığını kaydeden Tatar, proje kapsamında yapılacak çeşitli etkinliklerle öğrencilere adalet, barış, çalışkanlık, dürüstlük, güven, hoşgörü, sorumluluk, vatanseverlik, saygı gibi değerlerin eğitiminin verileceğini ifade etti.

ÖNCE ÖĞRETMEN ARDINDAN ÖĞRENCİ

Proje kapsamında ilk olarak öğretmenlerin eğitileceğini belirten Tatar, “Öğretmenlerimiz okullarda yapacakları etkinliklerle öğrencilere bu değerleri aşılamaya çalışacak. Toplumumuzda yaşanan olaylar değerlerimizi kaybettiğimizin göstergesi haline geldi. Yeni neslin iyi yetişmesi için bir şeyler yapmalıyız” dedi. Projeyle velilerin de eğitileceğini açıklayan Tatar, veli ziyaretleri yapılarak, farkındalığı artıracaklarını söyledi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel de toplumsal değerlerden yoksun bir gelecek yetişmesini önlemek için yapılacak çalışmaların önemine dikkat çekti. Öğretmenlerin değerleri aşılamada öncü olacağını kaydeden Yüksel, proje ile okullarda yaşanan kötü olayların azalmasını beklediklerini dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir