MANİSA’DA BERBERLER İCRALIK OLDU!

30 Kasım 2015 Pazartesi, 16:28

MANİSA Berberler ve Kuaförler Odası, 500 lira üzeri aidat borcu olan ve af çıkarmalarına rağmen ödememekte direnen 262 üyesini icraya verdi. Üyelerinden 130 bin lirayı bulan alacağı avukatlar aracılığıyla tahsil edecek olan Manisa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ali Bartu, oda sekreterinin aylığını bile ödeyemez duruma düştüklerini söyledi.

Manisa’da 570 üyesi bulunan Berberler ve Kuaförler Odası, 500 lira üzeri aidat borcu olan ve af çıkarmalarına rağmen ödememekte direnen 262 üyesini icraya verdi. Berberler ve Kuaförler Odası, icraya verdiği üyelerine mesaj yoluyla bilgilendirdi. Aidatlarını ödemeyen üyelerden 130 bin lira alacakları olduğunu kaydeden Oda Başkanı Ali Bartu, af çıkarmalarına rağmen, borçlu hiçbir üyesinin borcunu ödemeye gelmediğini söyledi.

ODA SEKRETERİNE DAHİ MAAŞ ÖDEYEMİYORLAR

Aidat borçlarını tahsil etmek için üç avukat tuttuklarını ve aidat borcu olan üyeleri üç bölüm şeklinde ayrı ayrı icraya verdiklerini kaydeden Oda Başkanı Ali Bartu, “Şuan 570 üyemiz var. Bu 570 üyemizden 262 üyemizin aidat borcu var. Kimisinin 1500 TL, kimisinin 2000 bin TL. Fakat bu üyelerimiz yaklaşık 5 senedir aidat borçlarını ödemeyen üyeler. Şuan bu üyelerden toplamda 130 bin TL aidat borcu alacağımız var. Bizler de oda olarak, 500 TL üzeri olan 262 üyemizi icraya vermek zorunda kaldık. Oda olarak sekretere maaşını bile veremiyoruz. Çünkü aidat toplayamıyoruz” dedi.

AFTAN YARARLANMADILAR

İcraya vermeden önce üyelerini defalarca uyardıklarını belirten Bartu, “Bu yıl birliğe yüzde 6 katkı parasını ödedik. Federasyona vergi ödedik. Sadece bunlara giden masrafımız 8 bin TL. Bu üyelerimiz için af çıkardık. Fakat aftan yararlanmak için borcu olan hiçbir üyemiz başvurmadı. Yine de sıkıştırmadık. Gelin taksitle ödeyin dedik. Fakat yine hiçbiri gelmedi. Aidatları ödeyemediğimizden dolayı da sıkıntıya giriyoruz. 6 ayda 127 buçuk TL olan aidatları toplayamadığımızdan dolayı birlikten ihtar yedik” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir