Manisa Travel Turkey’de Tanıtıldı

görüntüleme, 04 Aralık 2014 Perşembe

Türkiye’nin en büyük turizm fuarlarından “Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı” misafirlerine 8. kez kapılarını açtı. Fuara bu yıl 30 ülkeden, 900’e yakın katılımcı ilgi gösterdi. Manisa’nın da tanıtımının yapıldığı fuarın açılışına, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de katıldı.

İzmir de bu yıl 8.si düzenlenen “Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı” rekor katılımla kapılarını ziyaretçilerine açtı. Manisa’nın da tanıtıldığı fuarda, 30 ülkeden, 900’e yakın katılımcı yerini aldı. Düzenlenen konferansla açılışı yapılan fuara İzmir Valisi Mustafa Toprak, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Eşi Şeyda Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkan Hasan Eryılmaz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun, Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ile birlikte fuara katılım gösteren illerin vali ve belediye başkanları da katıldı. Açılış konferansında ev sahibi olarak bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu fuarda emeği geçen tüm destekçilere, tüm katılımcılara, bu değirmene su taşıyan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Seneye yeni fuarımızda tüm dünyayla buluşmak üzere, fuarımızın bölge ve dünya barışına katkıda bulunmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi davetliler tarafından hep birlikte kesildi.

Manisa Standına Büyük İlgi

         Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda yerini alan Manisa Standı da davetliler tarafından büyük ilgi gördü. İllimizin tarihi yapısı ve kültürü hakkında misafirlere bilgiler verildi. Davetlilere Manisa Mesir Macunu ile birlikte zeytin ve yöresel ürünlerden ikram edildi. Ayrıca Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, fuara katılan protokol üyeleri ile birlikte 41 çeşit baharatı sırasıyla temsili olarak kazana dökerek karıştırdı. Manisa Sanal Tur Otobüsü ’de stantta yerini aldı. Standı ziyaret eden konuklara, üç boyutlu gözlüklerle Manisa’da sanal tur yapma imkânı sağlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehteri de Manisa standı önünde bir konser verdi.

Başkan Ergün Stantları Gezdi

         Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün daha sonra Eşi Şeyda Ergün ve beraberindekilerle birlikte fuarda yer alan illerin stantlarını gezdi. İzmir, Mardin, Kayseri, Rize, Adana, Mersin, Kastamonu ve Isparta’nın stantlarını ziyaret eden Başkan Ergün, kendisine ikram edilen yöresel ürünlerden tattı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Travel Turkey İzmir Fuarı’nın önemine dikkat çekerek, fuarın Manisa’nın da tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Manisa Travel Turkey’de Tanıtıldı (3)_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir