MANİSA POLİSİNDEN ÇOCUKLARI SPORA YÖNLENDİREN PROJE

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 16:24

MANİSA Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, maddi durumu kötü ailelerin çocuklarını kötü alışkanlıklardan ve suçlardan uzak tutmak amacıyla futbol, basketbol, voleybol, atletizm, masa tenisi ve okçuluk olmak üzere 6 ayrı branşta kurs açtı. Kurslara katılmaya hak kazanan yetenekli 73 çocuğa, proje kapsamda spor malzemesi dağıtıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun da desteğiyle ‘Yetenek Sizden Destek Bizden’ adlı proje başlatıldı. Yetenekli olduğu belirlenen 73 çocuk, yaz tatilinde çeşitli suçlardan ve madde bağımlığından uzak tutulması amacıyla futbol, basketbol, voleybol, atletizm, masa tenisi ve okçuluk olmak üzere 6 ayrı branşta geçen 23 Haziran’da kursa alındı. Atatürk Spor Salonu’ndaki kurslara haftanın 3 günü katılan çocuklara bugün düzenlenen törenle eşofman, şort, spor ayakkabısı ve tişört bulanan spor malzemelerini dağıtıldı.

“ONLARA SPORU SEVDİRMEK”

Projenin amacının çocuklara hem polisi sevdirmek hem de çocukları yaz tatilinde kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu belirten Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Yusuf Çakmak, “Çocuklarımızı il milli eğitim müdürlüğümüz belirledi. Maddi durumu iye olmayan ve spor kurslarına gidemeyen 73 çocuğumuzla kurslarımıza başladık. Böylece 73 yetenekli çocuğumuzu da keşfetmiş olduk. Amacımız geleceğimiz teminatı çocuklarımızı kötülüklerden, kötü niyetli kişilerden uzak tutmak. Onlara sporu sevdirmek” diye konuştu. Kursların 29 Ağustos tarihinde sona ereceğini hatırlatan Çakmak, “Kurs bitiminde çocuklarımıza kurs gördükleri branşlarda lisans vereceğiz. Ama bizim isteğimiz kurs bittikten sonrada çocuklarımızın spora devam etmelerini sağlamak. Yeteneklerini daha geliştirerek, Manisa’dan Türkiye şampiyonları çıkarmak. Bunun içinde spor dalında faaliyet gösteren kulüplerimiz bu yetenekli çocuklarımızı keşfetmeleri. Şube müdürlüğümüz kurs sonunda bu çocuklarımızı çeşitli kulüplere yerleştirmek için gayret gösterecek. Ancak en büyük gayreti kulüplerimizden bekliyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.