MANİSA ÇÖPLÜĞÜ PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLİYOR?

10 Ocak 2014 Cuma, 16:38

TESİSİ ITC FİRMASI YAPACAK  

İstanbul Hava Alanı gibi referansları olduğunu ifade eden ITC Yönetim Kurulu Başkanı, tesis ile ilgili tüm finansmanı karşılayacak güçte olduklarını söyledi. Kantur, “Çöpün % 90’nın temizleyen teknoloji yaratan bir numaralı firma olarak görüyoruz. Bu konuda bizim gerek Türkiye’de ve gerekse Türkiye dışında yapacağımız bütün yatırımları finanse etmeye hazır ve etmeye de devam ediyor. Dolayısıyla burada yatırımda belediyeye herhangi pay düşmesi söz konusu değil. Bu yatırımın tamamını uzun vadeli ve düşük faizli fonlarla finanse edecek güce sahibiz. Yani belediyeye bir yük olmadan bu işi biz yapacağız” dedi

TESİS 2 YILDA BİTİRİLECEK 

Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisi’nin 2 yılda bitirileceğini belirten ITC Genel Müdürü Erdoğan Gögen ise, “ Buranın rehabilitesi, en önemli faktör insanların çöp dağının gittikçe küçülmesi ve sahanın gittikçe güzelleşmesi. İlk 6 aylık süreçte buradaki insanların artık çöplük havasından yavaş yavaş çıktığını fark etmesiyle başlar. 1. yılın sonuna gelindiğinde artık etraftaki kaçak olan gazdır, sıvıdır onların neredeyse % 100’ü kontrol altına alınmasıdır. Buda bertaraf edildiğini gösterir. 2 yıllık süreç sonunda ise fabrikamsı bir ortamda çöplerin gelip bertaraf edilip ve sahaya artık çöpün gelmediğini görmek mümkün olabilir. Bu bir steptir. 2 yıllık süreci bekleyecek diye bir durum yok 6 aylık süreçte bu çevre halkı tarafından hissedilecektir.”

 

Yorum

  1. Hüseyin Vural

    11 Ocak 2014 at 12:16

    Siz Kamu kurum ve kuruluşlarının ihalelerinin , hizmet alımlarının nasıl yapıldığını önce halka bir izah edin.Ama tabi defalarca değiştirdiğiniz Kamu ihale yasasının en uygulanabilir kısmının çağıralım yandaşa verelim maddesine göre sayın Tanrıverdi Mamak çöplüğünü ıslah eden firma yetkilisiyle çöplükte görüntü verip bu firmaya verme niyetini açıklarsanız bu iş öyle olmaz.İhaleye çıkarsınız en uygun fiyat ve teklifi alırsınız ıslahıda o firmaya yaptırırsınız. Sakın ola seçim sathı mahallinde 11 yıldır Devlet idaresindeki acemiliklerinizi televizyonlarda insanlara anlatmaya devam etmeyiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.