MANİSA BELEDİYESİ ATATÜRK MAHALLESİ’NİN SORUNUNU ÇÖZÜYOR

15 Ocak 2014 Çarşamba, 22:37

Manisa Belediyesi, Atatürk Mahallesi’nde çevreye yaydığı kötü kokular nedeniyle yıllardır mahalle halkının korkulu rüyası haline gelen derede, üst kapama çalışmasına başladı.
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk Mahallesi’nin kanayan yarası olan derede devam eden üst kapama çalışmalarını inceledi. Başkan Ergün’e Belediye Başkan Yardımcıları, Mimar Azmi Açıkdil ve Serpil Çakır da eşlik etti. Burada Başkan Ergün, mahalle sakinleri tarafından ilgiyle karşılandı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Ergün, “Yaklaşık 4 ay önce Atatürk Mahallesi’nde incelemede bulunmuştuk. İncelemelerimizde mahalle sakinlerimiz derenin üstünün kapatılması doğrultusunda talepte bulunmuştu. Biz de incelemelerimizin ardından yıllardır mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline gelen derenin üst kapatılma çalışmalarının başlatılması için, projelendirmenin ardından ihalesini yaptık. Çok şükür çalışmalarında startı verildi. İnşallah çalışmaların tamamlanmasıyla Atatürk Mahallesi rahat bir nefes alacak” dedi.
ATATÜRK MAHALLESİ HİZMETTEN MEMNUN
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk Mahallesi’nde yaptığı incelemelerde mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. Başkan Ergün’ün yaptığı çalışmalardan memnuniyetini ifade eden mahalle sakinleri, mahallede daha önce kaldırım ve asfaltlama çalışmalarının bitirildiğini dile getirerek, yıllardır yaydığı kötü kokular nedeniyle mahallenin kanayan yarası olan derede de üst kapama çalışmalarına başlandığını için Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
MAHALLE MUHTARI KILIÇ’DAN TEŞEKKÜR
Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün mahalle de yaptığı ziyaretlerde bulunan Atatürk Mahalle Muhtarı Bedir Kılıç ’da, çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Harcanan hiçbir emeğin karşılıksız kalmayacağını dile getiren Kılıç,”Atatürk Mahallesi sakinleri olarak, mahallemizin en temel sorunlarından bir tanesi olan, bu deremizin üstünün kapatılması, halkımızın sağlığı ve çevre sağlığı için çok önemliydi. Bunu yıllardır talep ediyorduk. Sayın Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, belediye başkan yardımcıları ve ekibi bunu gerçekleştirdiler. Kendilerine şahsım ve tüm Atatürk Mahallesi sakinleri olarak çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarda başarılar diliyorum. Harcanan hiçbir emeğin karşılıksız kalmayacağının bilinmesi isteriz” diye konuştu. Başkan Ergün incelemelerin ardından mahalle kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelerek Atatürk Mahalle sakinlerinin sorunları dinledi.
(YB-KE)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.