Magnesia Kıvılcımlarından Görkemli Gösteri

01 Mart 2014 Cumartesi, 15:02

MANİSA Belediyesi Çocuk Dans Topluluğu Magnesia Kıvılcımları’nın hazırladığı ‘Saltanattan Cumhuriyet’e Çocuklar’ adlı gösterisiyle Manisalılar’ın karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dev gösteri, 1 Mart Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Manisa Belediyesi’nin çocuk ve gençlere yönelik gerçekleştirdiği projeler arasında en dikkat çekenlerinden biri olan Magnesia Kıvılcımları, yoğun ve özel çalışmaların ardından Manisalılar’ın karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Manisa Belediyesi’nin dev yatırımlarından biri olan Atatürk Gençlik Merkezi’nin hizmet vermeye başlamasıyla 9-13 yaş aralığındaki 57 kişilik dansçı kadrosuyla oluşturulan Çocuk Dans Topluluğu Magnesia Kıvılcımları, 1 Mart Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda bir gösteri gerçekleştirecek.

Çocuklarımızın Gururunu Paylaşalım

Magnesia Kıvılcımları’nın ‘Saltanattan Cumhuriyet’e Çocuklar’ adlı dans gösterisine tüm Manisalılar’ı davet eden Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana, Manisalı ve kentimizde ikamet eden tüm çocuklarımızın, serbest zamanlarını olumlu yönde kullanacakları sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gelişimine katkıda bulunacak faaliyetleri uygulayabilecek imkanları sağlamayı görevimiz bildik. Atatürk Gençlik Merkezimiz’in faaliyete geçmesiyle birlikte de çeşitli projeleri gerçekleştirdik. Bunlardan en önemlilerinden biri de oldukça yoğun talep gören Magnesia Kıvılcımları Çocuk Dans Topluluğumuz oldu. Yaklaşık 5 aydır yoğun bir çalışma temposuyla yeteneklerini geliştiren değerli çocuklarımız, 1 Mart’ta düzenlenecek etkinlikle Manisalılar’ın ve kıymetli ailelerinin karşısına çıkacak. Egemiz’in en önemli halk danslarından biri olan Zeybek’ten, modern dansa kadar çeşitli yelpazede profosyonel eğitmenlerimiz ile çalışan çocuklarımızın gerçekleştireceği bu özel gösteriye tüm Manisa halkımız davetlidir” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.