KÜÇÜK ESNAFIN BAYRAM UMUDU!

06 Eylül 2016 Salı, 10:56

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’ndeki Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkan Murat Çiçek, vatandaşların bayram alışverişlerini küçük esnaflardan yapmalarını istedi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala piyasaların hareketlendiğini söyleyen Turgutlu Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Murat Çiçek, vatandaşları küçük esnafa destek vermeleri konusunda uyardı. Cenaze, düğün gibi acılı yada sevinçli günlerinde vatandaşların yanında olduklarını belirten Çiçek, “Biz vatandaşımızın iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında oluyoruz. Onları yalnız bırakmıyoruz. Ama onlar para babalarına ait AVM’lerde alışveriş yapıyorlar. Büyük mağazalar bir malı ucuz gösterip diğer malları gerçek fiyatlarının üzerinde satıyor. Gösterişlerine kanıp da büyük mağazalardan pahalı mal almayalım. Ülkemizin temeli küçük esnaflardır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bir millet zanaat ve zanaatkarlarından mahrum ise tam bir hayata malik olamaz.’ Küçük esnafa sahip çıkalım. Bu konuda halkımızın duyarlılığını bekliyoruz” dedi.

OKUL HAZIRLIĞI BAŞLADI

Okulların açılmasına kısa bir süre kala çocuklarına okul çantası alabilmek için çarşıya çıkan veliler de küçük esnafın yüzünü güldürdü. Okul çantalarının 5 liradan ile 175 liraya değişen fiyatlarla alıcı bulduğunu belirten esnaf Serkan Alan, “Okul öncesi işlerimize bir hareket geldi. Allah bereket versin. Büyük AVM’lerin yanısıra bir de Çin malı ürünlerle rekabet ediyoruz. Oysa dükkanımızda her bütçeye uygun okul çantası var” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir