KÖMÜRCÜ BÖYLE KARŞILAMA GÖRMEDİ

26 Ocak 2014 Pazar, 13:14

Kömürcü Böyle Karşılama Görmedi

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar ilçe gezisini Kömürcü Köyü ile noktaladı. MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay’ın doğduğu köy olan Kömürcü’ye girişle birlikte Türk Bayrağı açıldı ve kurban kesildi. Davul-zurna eşliğinde çalan ‘Türkiyem’ şarkısıyla köyün gençleriyle birlikte halay çeken Ergün ve Onay, gösterilen yoğun ilgiden dolayı köy sakinlerine teşekkür etti.

Seçim ziyaretleri kapsamında Akhisar’da bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilçe gezisini MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay’ın köyü olan Kömürcü Köyü’nde noktaladı. Köye varışla birlikte büyük bir kalabalık ve yoğun bir ilgiyle karşılanan Ergün ve Onay, havai fişekler, davul-zurna ve Türk bayraklarıyla ağırlandı. Yoğun tezahüratlar ve açılan pankartlarla Ergün ve Onay’a sevgi gösterilerinde bulunan Kömürcü Köyü sakinleri, köy meydanında adeta düğün alayı oluşturdu. Ergün ve Onay, köy meydanında köyün gençleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyarette köy sakinleri, konukları için kurban kesti. Konuşmanın yapılacağı alana geçildikten sonra Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay için ‘Kömürcü seninle gurur duyuyor’ tezahüratları atıldı.

Bütçeyi emin ellere teslim edin

Köy meydanında hemşerilerine seslenen MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, seçilmesi durumunda gece-gündüz demeden rahatlıkla kapısının çalınabileceğini söyledi. Onay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’e ve şahsına destek istedi. Ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa Belediyesi’nde ortaya koydukları projeler hakkında köy sakinlerine bilgi veren Ergün, büyükşehirin büyük bütçe anlamına geldiğini, bu bütçenin emin ellere teslim edilmesi gerektiğini söyledi.

Tıbbi Atık Tesisi’ni 2 yıl önce hizmete açtık

Ergün’ün Kömürcüler Köyü’nde de hedefinde AKP Adayı Hüseyin Tanrıverdi vardı. Katı atık bertaraf tesisleri ile ilgili Tanrıverdi’ye yönelttiği bazı soruların olduğunu, ancak geçen 10 günlük sürede hala bir yanıt alamadığını belirten Ergün, “Şimdi Sayın Tanrıverdi geçtiğimiz günlerde bu kez de dönüştürülemeyen atıklarla ilgili sorun yaşandığını söyledi. Herhalde Manisa’yı ya da işi bilmiyor. Biz Tıbbi Atık Bertaraf Tesisi’ni Manisa’da hizmete açalı 2 yıl oldu Sayın Tanrıverdi. Bu tesis sadece Manisa’nın değil, bütün İzmir’in ve Ege Bölgesi’ndeki birçok ilin tıbbi atıklarını topluyor. İşte bu nedenle siz giderken, biz dönüyorduk diyoruz” diye konuştu.

Muhtar sofrasına konuk oldular

Konuşmaların ardından Ergün ve Onay, Ethem Aksoy isimli kanser hastası vatandaşa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ardından Ergün ve Onay, Kömürcü Muhtarı’nın davetlisi olarak yer sofrasına konuk oldu. Kömürcü ziyaretinde çocuklara top dağıtılırken, köy sakinlerine de atkı hediye edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.