İYİ Partili Akan Yunusemre Belediyesi’ne yüklendi

14 Eylül 2021 Salı, 13:38

“Usülsüzlüklerin üstü cevap vermeyerek kapanmaz”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Millet Çarşısı’nda 3194 sayılı İmar Kanunu’na aykırı olarak yapılan eklentilerle ilgili Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda verdiği soru önergesine hala yanıt alamadı. Başkan Akan, “Yunusemre Belediyesi yetkilileri Millet Çarşısı’nda yaptıkları kanunsuzlukları, sorularımıza cevap vermeyerek kapatacaklarını zannediyor ama biz kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, geçtiğimiz Temmuz ayında Yunusemre Belediyesi’nin ilçedeki esnaflara “ruhsata aykırılık” nedeniyle 50 ila 60 bin TL’lere varan cezalar kestiğini, ancak Millet Çarşısı’ndaki eklentileri görmezden geldiğini belirterek, gerekenin yapılmadığı durumda hukuki yollara başvuracaklarını belirtmişti.
İYİ Partili Akan, Yunusemre Belediyesi’nin geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan Belediye Meclis Toplantısı’nda Millet Çarşısı’ndaki kanuna aykırı eklentilere ilişkin önerge verdi. 1 ay içerisinde cevap verileceği söylenen önergeye hala bir yanıt gelmedi.

“ÖNERGEMİZE 1 AYDIR YANIT GELMEDİ”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akan, “Pandemi koşullarının en yoğun hissedildiği aylarda Yunusemre Belediyesi’nin ilçedeki birçok esnafa 50 ila 60 bin TL’lere varan ruhsata aykırılık cezası kestiğini ancak Millet Çarşısı’ndaki eklentileri görmezden geldiğini söylemiş, ve esnafların cezaları iptal edilmezse hukuki yollara başvuracağımızı dile getirmiştik. Yunusemre Belediyesi’nden haklı çağrımıza hiçbir yanıt gelmedi. Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantımızda konuyu gündeme getirdik ve bir soru önergesi verdik. Millet Çarşısı’ndaki dükkanların ruhsatları zaten mahkeme kararıyla boşa çıkmıştı. Buna rağmen hala daha bu dükkanlar, Yunusemre Belediyesi’nin izniyle işletilmeye devam ediyor. Bu da yetmezmiş gibi bir de ruhsatsız olan dükkanlara eklenti yapılmasına izin veriliyor. Esnafımıza binlerce ceza kesiliyor ama Millet Çarşısı’na dokunulmuyor. Buna ilişkin verdiğimiz önergeye 1 aydır yanıt gelmedi” dedi.

“ESNAFLAR ARASINDA YAPILAN BU AYRIMCILIK ORTADAN KALDIRILMALI”

Başkan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Son yapılan Eylül ayı Belediye Meclis Toplantımızda 1 aydır önergemize yanıt alamadığımızı dile getirdik, bizlere meclisten hemen bir gün sonra yazılı olarak cevap verileceği söylendi ama hala bir açıklama ya da bir bilgilendirme gelmedi. Yunusemre Belediyesi yetkilileri, haklı sorumuzu görmezden geleceğini zannederek üstünü kapatmaya çalışıyor. Biz usanmadan, yorulmadan esnafımızın hakkını korumaya devam edecek ve Millet Çarşısı’nda yapılan usülsüzlükleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz. Önergemize bir an önce cevap verilmeli ve Yunusemre ilçemiz esnafımıza binlerce lira ceza kesilirken Millet Çarşısı’nın neden görmezden gelindiği açıklanmalıdır. Bu işin peşini bırakmayacağız, sorularımıza cevap verilmesini ve bu ayrımcılığın bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyoruz. İYİ Parti olarak mağdur olan her kesimin yanındayız”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.