İHTİYAÇ SAHİBİ MİNİKLERE MONT DAĞITILDI

22 Kasım 2014 Cumartesi, 12:00

SALİHLİ Ticaret ve Sanayi Odası (Salihli TSO), başta kendi ilçeleri olmak üzere Kula ve Selendi’de ihtiyaç sahibi ilkokul öğrencilerine mont dağıtımı kararı aldı. Dağıtılacak 1200 mont için tören düzenlenirken, oda yönetimi eğitime desteğin aralıksız süreceği belirtti.

Yaptığı bağışlarla ilçede fakülte binasının tamamlanmasına en büyük desteği sağlayan, ayrıca 75 üniversite öğrencisine burs veren Salihli TSO; yardım çalışmalarına ara vermiyor. Eğitime önem verdiklerini belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Kula ve Selendi ticaret erbabının ve sanayicilerin de üye olduğu odalarının eğitime katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi. Temin edilen 1200 montun 850’sinin Salihli, 200’ünün Kula, 150’sinin de Selendi’de ilköğretim okullarında eğitimi süren miniklere dağıtılacağını belirtildi. Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, “Dağıtımı Salihli TSO Kadınlar Birliği kanalıyla okul yönetimi ve okul aile birliklerinin koordinasyonuyla yapacağız. Geçtiğimiz yıl okullara ayakkabı dağıtımını yine Kadınlar Birliği yapmıştı ve çok adil bir dağıtım gerçekleştirilmişti. Kadınlar Birliği’nin bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu yıl da ihtiyaçlar önceden tespit edilerek üç ilçedeki teslimatı yine aynı yöntemle yapacağız” dedi.

Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek de Salihli TSO’nun eğitime yaptığı katkıları yakından takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını belirtti. Peynircioğlu ve Dilek, katkılardan dolayı oda yönetimine teşekkür etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir