HASAN ÖREN; RUSYA’DA MADENLERİ İNCELEYECEK

06 Haziran 2014 Cuma, 14:02
HASAN ÖREN; RUSYA’DA MADENLERİ İNCELEYECEK

HASAN ÖREN; RUSYA’DA MADENLERİ İNCELEYECEK

Soma’da meydana gelen ve tüm ülkenin yüreğini yakan maden kazasının, iş güvenliği tedbirlerinin alınmamasından kaynaklanan ihmaller sonucu gerçekleştiği müfettiş ve mahkemelerin ön raporlarında belirtilmiştir.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu olarak, 6-9 Haziran 2014 tarihleri arasında Rusya’nın Voronejsk şehrinde bulunan maden ocaklarında veNovovoronejskaya Nükleer Güç Santralinde incelemelerde bulunacağız.

Özel isteğimiz üzerine Rusya’daki madenlerde alınan iş güvenliği tedbirlerini yerinde göreceğiz. Mecliste kurulan “Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu” üyesi olarak, yapacağımız bu incelemeler, maden kazalarının nedenlerine ilişkin çalışmalarımıza ışık tutacaktır.

17 Milletvekilinden oluşan Mecliste Araştırma Komisyonu, Soma faciasını en ince detayına kadar inceleyecek ve kazanın gerçek nedenlerini ortaya çıkararak kamuoyu. Meclisteki tüm partiler, ortak bir siyasi irade ile alınmayan iş güvenliği tedbirleri ve ihmallerin üzerine gidecektir. İnanıyorum ki, ortaya çıkacak rapor maden kazalarının önlenmesine katkı sağlayacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.