GEDİZ ISLAHINDA İLK ADIM

05 Şubat 2014 Çarşamba, 14:27

Gediz Islahında İlk Adım

MANİSA Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni ve yanından geçen Nif Çayı’nda gerçekleştirilen ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Ergün, “2009 yılında Manisalı vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tuttuk. Bunların içerisinde Gediz’in ıslah çalışmaları da mevcuttu. Görüldüğü üzere buradaki ıslah çalışmalarımızda son sürat devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Manisa tarihinin en büyük projesi olan Şehirler Otobüs Terminali’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Yakın zamanda açılışı planlanan terminal binası ve çevre düzenlemelerini yerinde inceleyen Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Ergün’e bu ziyaretinde Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mümin Deniz de eşlik etti. Ayrıca terminal binası yanından geçen Nif Çayı’nda gerçekleştirilen çalışmaları da yerinde inceleyen Başkan Ergün, 2009 yılında açıkladığı ‘Benim Gözümle Gediz’ projesinin bonusu olarak değerlendirdiği çalışmalar hakkında açıklamada bulunarak, “Burada 96 bin metre karelik bir alanda peyzaj düzenlemesi ve Gediz’in ıslahıyla ilgili çalışmalar yapılıyor. 2009 seçimlerinden önce Manisa halkıyla paylaşmış olduğum ‘Benim Gözümle Gediz’ projesi kapsamında  yapmış olduğumuz açıklamalar vardı. Hedef olarak Manisa’nın geleceği noktasında bu ıslah çalışmalarını gerçekleştireceğimizi belirtmiştik. Bu Manisa’da turizm ve sosyal hayatı güçlendirecek bir projeydi. Bugün gördüğümüz 96 bin metrekarelik alan, Gediz Nehri üzerinde yapmayı düşündüğümüz 1 milyon metrekarelik çalışmanın onda biri de olsa, 100 dönüm üzerinde alanın ıslah çalışmalarını tamamladık. Vatandaşlarımızın hafta sonları piknik alanı olarak bile kullanabileceği bir alanı yürüyüş parkurları, aydınlatmalar ve her türlü güvenlik sisteminin kurulacağı bir ıslahı bitirmiş durumdayız” dedi.

 

Gediz’in İmarı Meclis’ten Geçmemişti

          Gediz üzerindeki planları hakkında açıklamalarda da bulunan Başkan Ergün, “Bilindiği üzere Gediz’in 1 milyon metrekaresinde gerçekleştirmeyi planladığımız ıslah çalışmaları Meclisimizden geçmemişti. O yüzden buradaki gelişimi hayata geçiremedik. Ancak bir teselli de olsa, garajın yan tarafı ve ön kısmında çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İnşallah Manisa’ya güzel bir çalışma kazandırmış oluyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

 

Nif Çayı’nda Temizleme

         Yeni terminal binasının iki cephesinde de çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Başkan Ergün, “Çay üzerinden sular çekildiği zaman gerekli iş makineleriyle şu an mevcut balçık olan kanallarda temizleme çalışmaları gerçekleştirilecek. İnşallah bu bir başlangıç olur. Koyduğumuz hedefin öncülüğü olur. İnşallah büyükşehirde de bu koyduğumuz hedefleri yapmak bizlere nasip olur.” dedi.

 

Otogar İçinde Sosyal Donatılar

         Otogar içerisinde çeşitli sosyal donatıların da olduğuna dikkat çeken Başkan Ergün, “Görüldüğü üzere otogar sadece, otobüslerin durağı değil, vatandaşlarımızın da gelip vakit geçirebileceği bir yer oluyor. Bu bağlamda oturma grupları, çocuk oyun grupları ve yürüyüş parkurları bulunan oto terminal binamız Manisalılar’ın vaktini geçireceği bir yer haline geliyor.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.