Ergün Yunus Emre Diyarında Moral Topladı

22 Şubat 2014 Cumartesi, 19:14

İLÇE, belde ve köy ziyaretlerini aralıksız sürdüren MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula ilçe ziyaretinin öğleden sonraki ayağında Sandal, Gökçeören beldeleri ile Ayazören ve Narıncalıpıtrak köyleriyle tamamladı. Büyükşehirin çok daha büyük bir bütçeyi getirdiğini vurgulayan Ergün, “Kutucukları doldurmayan, çalmayan kişilere oy vereceksiniz. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Nasıl 57 mahallemizin tamamına eşit hizmet götürdüysek, bunu tüm ilçe ve mahallelerimize götürmek de boynumuzun borcudur” dedi.

İlçe gezilerini Kula ile sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula ziyaretini Sandal, Gökçeören beldeleri ile Ayazören ve Narıncalıpıtrak köyleriyle tamamladı. Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun ile birlikte ilk olarak Ayazören Köyü’nü ziyaret eden Ergün, köy sakinlerinin büyük ilgisiyle karşılandı. Tosun’un doğduğu köy olan Ayazören’e girişleriyle birlikte havai fişekler eşliğinde karşılanan Ergün ve Tosun için kurban kesildi. Burada hemşehrilerine seslenen Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun, Kula Belediyesi’nde adeta bir muhtar gibi çalışacağının sözünü verdi.

Hizmeti her alana ulaştıracağız

Tosun’un ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa Belediyesi’nde 5 yılda ortaya koydukları hizmetler ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Ergün, trilyonlarca Lira borç içinde devraldıkları Manisa Belediyesi’ni, kendi kendine yeten, bütçesinde her yıl rekorlar kıran bir belediye haline getirdiklerini söyledi. Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte merkezde yapılan dev hizmetlerin ilçe ve mahallelerine de yapılacağını belirten Ergün, “Çalmadan, çırpmadan, doğru iş yaptınız mı, tüm hizmetler fazlasıyla her yere gider” dedi.

Tosun’dan Aşkın’a yaylım ateşi

Ayazören ziyaretinin ardından Ergün ve Tosun, Sandal Beldesi’ne geçti. Konuşmanın yapılacağı Sandal Belde Belediyesi Meydanı’na gelinmesiyle birlikte Ergün ve Tosun için havai fişek gösterisi yapıldı. Daha sonra belde sakinlerine yönelik bir konuşma yapan Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun, mevcut Belediye Başkanı Selim Aşkın’a göndermelerde bulunarak, “Suyu 50 Kuruş yapacakları sözünü vermiş size. Borçları nedeniyle elektrikleri kesilen, su borcu bulunan, belediyede kaynak olmadığı için sık sık banka kredisi çeken Sayın Aşkın, 5 yıldır neden vatandaşlarımıza 2 TL’den su içiriyordu” dedi.

Kula Belediyesi 5 yıl önceki Manisa Belediyesi gibi

Tosun’un konuşmasının ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün de, “Kula Belediyesi’nin şuan içinde bulunduğu durumu, 5 yıl önce AKP’li Manisa Belediyesi de yaşadı. 96 milyon TL borç nedeniyle görevi devraldığımız ilk hafta Manisa Belediyesi’nin elektrikleri kesildi. Bununla elektrikleri kesilen tek il belediyesi olma rekoru kırıldı. Vergi borçları, SGK borçlarını 5 yıl boyunca ödeyememişler. Bu 96 milyon TL borç nasıl oluşmuş? İşte bu borçları temizleyip, Manisa’mıza 100’ün üzerinde projeyi kazandırdık” dedi.

Tanrıverdi ve Aşkın 26 kişiye seslendi

Yoğun ilgi gösterilen Sandal ziyaretinin ardından Gökçeören Beldesi’ne geçildi. Burada da Ergün ve Tosun’un köye girişiyle birlikte havai fişekler patlatıldı. Alanda toplanan yüzlerce vatandaşa ilk olarak seslenen Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun, “Bizden önce buraya Sayın Selim Aşkın ve Sayın Hüseyin Tanrıverdi geldi. Burada 26 kişiye seslendiler. O nedenle yar saçların lüle lüle, Selim Başkan sana güle güle. Yar saçların lüle lüle, Hüseyin Tanrıverdi sana güle güle diyoruz” dedi.

Sizi kandırmaya çalışanlara sandıkta cevap verin

Tosun’un ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa’nın 2012 yılı Aralık ayında çıkan yasa ile artık büyükşehir olduğunu belirten Ergün, 30 Mart’tan sonra belde ve köylerin mahalle statüsüne döneceğini, ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyesinin yapacakları hizmetleri anlattı. Konuşmasını sonlandırdıktan sonra vatandaşların sorularını da yanıtlayan Ergün, Kula Belediyesi’nin AKP’li Başkan Adayı Selim Aşkın’ın suyu 50 Kuruş’a indirme vaadiyle ilgili soruya, “5 yıl boyunca bunu neden yapamamışlar diye sorarlar insana? Bu hizmetleri yapmak Kula Belediyesi’nin değil, Büyükşehir Belediyesi’nin işidir. Sizi kandırmaya çalışanlara en güzel cevabı sandıkta verin” diye konuştu.

Manisa’yı yaşanabilir bir kent haline getirdik

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula programını ilçeye bağlı Narıncalıpıtrak Köyü ile noktaladı. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Ergün, tüm vatandaşları selamladı. Yaklaşık 90 gündür ilçe, belde ve köyleri ziyaret ettiklerini ve yaptıkları hizmetleri anlatmaya çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yeni Ototerminal binasından, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’na kamu kurumları ve okullar ile cami aydınlatmalarına kadar Manisa’yı yaşanabilir bir kent haline getirdiklerini söyledi.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı

Büyükşehirin çok daha büyük bir bütçeyi getirdiğini vurgulayan Ergün, “Kutucukları doldurmayan, çalmayan kişilere oy vereceksiniz. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Nasıl 57 mahallemizin tamamına eşit hizmet götürdüysek, bunu tüm ilçe ve mahallelerimize götürmek de boynumuzun borcudur” dedi. Kula’dan 3 meclis üyesinin Büyükşehir Belediyesi’ne gönderileceğini de hatırlatan Ergün, Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun ile birlikte 3 meclis üyesine de talip olduklarını ifade etti.

Altyapı çalışmalarını vatandaşımızın sırtına bindirmedik

Köye yapılan kanalizasyon çalışmasının ardından Kula Belediyesi’nin vatandaşlardan hane başına para aldığını, bunun da vatandaşa yük olduğunu belirten Ergün, “Buradaki Başkan sizden para alıyormuş. İsterse meclisinden alacağı bir kararla bu parayı almaz. Ama kasayı yemiş, bitirmiş. Biz 5 yılda tüm altyapı çalışmalarını yaptık ve vatandaşımızdan 1 Lira bile talep etmedik, 1 Lira. Vatandaşımızın sırtına bindirmedik bu çalışmaları. Daha bugün özel bir bankadan 1,5 milyon TL kredi almış. Ne yapacaksa artık? Suyu 50 Kuruş yapacakmış. Su işleri bütünüyle Büyükşehir Belediyesi’ne geçiyor, daha bundan bile haberi yok” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir