ERGÜN COŞKUSU MEYDANLARA SIĞMADI

21 Ocak 2014 Salı, 17:36

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ün, Urganlı Beldesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette beldede şölen havası yaşandı. Havai fişek ve davul-zurnayla karşıladıkları Cengiz Ergün’ü bağrına basan Urganlılar’ın sevgisi sokaklara taştı. Gittiği her yerde olduğu gibi Urganlı halkından da aldığı gücün kendilerine güç kattığını söyleyen Cengiz Ergün, “Çalmadan çırpmadan şükür ki bugünlere geldik. Muhalefet bir belediye başkanı olarak yapılamaz denilen işleri yapmaktan gurur duyuyorum. Yetimin hakkını yemeyene de Allah yardım ediyor. Allah nasip ederse bu güçle çok daha büyük işler yapacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Turgutlu ziyaretleri kapsamında gittiği Urganlı Beldesi’nde adeta miting yaptı. Urganlı’ya yolculuk sırasında Avşar Köyü yakınlarında halı saha futbol maçı yapan gençler konvoyun önünü keserek Cengiz Ergün’e selam verdi. Ergün de gençlerin sevgi gösterilerinden duyduğu memnuniyeti onları öperek gösterdi ve tüm gençlere top armağan etti. Urganlı kent girişi boyunca sık sık konvoyun önünü keserek sevgi gösterilerinde bulunan Urganlılı vatandaşlar, Cengiz Ergün’ü bağrına bastı. Urganlı Beldesi ziyaretinde Ergün’e eşi Şeyda Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu ve Tamer Çipiloğlu, Belediye Meclis Üyesi Sezai Gürcan, MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Turgutlu İlçe Başkanı Sedat Kutlu, Turgutlu Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Ceylan eşlik etti. Ergün ve Şirin, Urganlı Beldesi’nde Urganlı Belde Başkanı Halil Daşkan, Ahmetli Belediye Başkan Adayı Ömer Zengin, Gökkaya Belde Başkanı İbrahim Kara ve MHP Urganlı Belde Başkanı Refik Özgüvenç tarafından karşılandı.

Urganlı Sokaklarında Ergün Coşkusu
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve MHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin’in davul-zurna ve havai fişeklerle adım attığı Urganlı sokaklarında büyük coşku yaşandı. Ellerinde MHP bayraklarıyla Ergün’ü selamlayan 7’den 70’e tüm Urganlı halkı misafirperverlikleriyle Cengiz Ergün’e çifte mutluluk yaşattı. Ergün ve Şirin’in ilk durağı Milliyetçi Hareket Partisi Urganlı Belde Lokali oldu. Lokalde kadınların alkışlarıyla karşılaşan Ergün, kendileriyle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Meydanda MHP Bayrakları Dalgalandı
Yoğun kalabalıkta zor ilerleyen Cengiz Ergün ve beraberindekiler çarşı kahvehanesinde ağırlandı. MHP bayraklarının dalgalandığı meydanda büyük coşku yaşandı. Urganlı Belde Başkanı Halil Daşkan öncelikle Manisa’nın MHP Büyükşehir Başkan Adayı Cengiz Ergün’ü ve Turgutlu’nun MHP’li Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin’i misafir etmekten onur duyduklarını belirterek, “Urganlılı halkımıza bu güzel coşkuyu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. 2009 yılında Manisalı’nın oylarıyla Belediye Başkanı seçilerek Manisa’Yı hak ettiği noktaya getiren Değerli Başkanımız Cengiz Ergün’ü Allah nasip ederse sizlerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceğiz. Çok değerli yol arkadaşımız Turgay Şirin’i de Turgutlu Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtacağız” dedi.

Çalmayana Allah da Yardım Ediyor
Halkın alkışları eşliğinde başladığı konuşmasında birlik ve beraberliklerinin bozulmamasını temenni eden MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Urganlı halkına teşekkür etti. 2009 yılı Nisan ayında 63 bin Manisalı’nın oyuyla oturdukları Manisa Belediye Başkanlığı koltuğunda geçmiş döneme ait Manisa Belediyesi’nin 96 Milyon TL borcunu gece yarılarına kadar mesai yaparak, delikleri kapatarak ve Manisalı halkının sabrıyla kapattıklarını belirten Ergün, “Biz güçlü bir ekibiz ve bu güçlü ekibimizle hem borç kapattık hem hizmet yaptık hem de dev projeleri hayata geçirdik. Tabii ki bunlar nasıl oldu herkes biliyor. Tüm delikler kapandı. Önce çalmayacaksın. Gece başını yastığa koyduğunda vicdanen rahat olacaksın. İşte biz öyle yaptık. Çalmadan çırpmadan hizmet yaparsan Allah da sana yardım ediyor. Muhalefet bir belediye başkanı olarak yapılamaz denilen işleri yapmaktan gurur duyuyorum. Bunları tek başıma yapmadım; belediye meclis üyelerimizle, belediye başkan yardımcılarımızla ve belediyemizde çalışan personelimizle yaptık” dedi. Konuşması sık sık alkışlar ve tezahüratlarla kesilen Cengiz Ergün, 4,5 yılda Manisa’da gerçekleştirdikleri hizmetleri ve ilçe, belde ve köylere yaptıkları çalışmaları anlattı.

Birlik ve Beraberlikle Güzel Günlere
Konuşmasını Manisa halkı için iyi dileklerini belirterek sonlandıran MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, “Allah hakkımızda hayırlısını yaşatsın. Çünkü bu güzel insanlar her şeyin en güzelini hak ediyor. Birlik ve beraberliğimizle inşallah Manisa’nın her yerine güzellikler yaşatacağız. Bizleri çok güzel bir şekilde ağırladığınız için de teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimize sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantının sonrasında Urganlı halkının coşkulu tezahüratları devam ederken, Cengiz Ergün büyük ilgi dolayısıyla aracına ulaşmakta güçlük çekti. Genç, yaşlı, kadın, çocuk tüm Urganlı halkı Cengiz Ergün’ü bağrına basarak kendisine hayırlı yolculuklar diledi. Kent girişindeki karşılama gibi yine coşkuyla uğurlanan Ergün, güzergah boyunca halkı selamladı. Çocuklara top armağan ederek sevindiren Cengiz Ergün, ‘Büyük Başkan’ tezahüratları eşliğinden beldeden ayrıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.