DAR GELİRLİNİN YANINDA MANİSA BELEDİYESİ VAR

17 Ocak 2014 Cuma, 14:08

Dar Gelirlinin Yanında Manisa Belediyesi Var

MANİSA Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmete sunduğu Gıda Bankası, dar gelirli vatandaşın yanında olmaya devam ederken, ulaştığı 3 bine yakın hane sayısıyla rekora koşuyor. Kurulduğu günden beri eşit ve adil yardım yapan Gıda Bankası, gelen yeni talepleri de değerlendirmeye alarak, dar gelirli vatandaşın yüzünü güldürüyor.

 

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde kurulan ve 2013 Nisan ayından bu yana hizmet veren Gıda Bankası, dar gelirli ailelerin yardımına koşmaya devam ediyor. Manisa Belediyesi Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nin alt kısmında hizmet veren Gıda Bankası, yoksul vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği ilk adres olurken, yeni taleplere de karşılık vererek 7’den 70’e tüm dar gelirli vatandaşın yüzünü güldürüyor. Paranın geçerli olmadığı, eşit ve adil yardım yapabilmek adına Manisa Belediyesi’nden temin edilen kartlarla alışverişin yapılabildiği Gıda Bankası’ndan 40 farklı çeşitte temel besin maddeleri ve temizlik malzemeleri alınabiliyor.

 

Sadaka Kültürüne Son Verdik

Manisa’daki gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesinin ardından hizmet vermeye başlayan Gıda Bankası’nın her zaman yoksulun yanında olduğunu söyleyen Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gelen yeni taleplerin de değerlendirildiğini belirtti. Gıda Bankası ile sadaka kültürüne son verdiklerinin altını çizen Başkan Ergün, “Evlerinde sıcak yemek pişmeyen aile kalmasın, anneler ve babalar evlatlarına karşı mahcup olmasın diyerek hayata geçirdiğimiz Gıda Bankası’yla bugüne kadar 2 bin 800 gerçek ihtiyaç sahibi haneye ulaştık. Elbette gönül ister ki ailelerimizin maddi durumları iyi olsun ve bu yardımlara ihtiyaç duymasınlar. Ama şartlar dolayısıyla geçimini sağlamakta güçlük çeken her kim olursa olsun Manisa Belediyesi onların yanında olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.