CHP İL BAŞKANINDAN ADAYLIK ÖNCESİ AİDAT UYARISI

02 Aralık 2014 Salı, 18:21

CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, Mart ayında milletvekilliği adaylığı için önseçim yapılacağını hatırlattı. Aidat konusunda uyaran Kaplan, 1 ile 10 lira arasında isteğe bağlı değişen üyelik aidatını vermeye partilinin önseçimde oy kullanamayacağını açıkladı.

CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, üyelik aidatına dikkati çekti. Milletvekili adaylarının önseçimle belirleneceğini kaydeden Kaplan, il genelindeki 21 bin CHP üyesinin oy kullanabilmesi için üyelik aidatlarını yatırmaları gerektiğini söyledi.

Üyelik aidatının 1 ile 10 lira arasında isteğe bağlı değiştiğini belirten Kaplan, “Yerel seçimlerde yapılan önseçimde bu aidat konusunda esnek davrandık. Herkes önseçimde oyunu kullanabildi. Ancak bu önseçimde böyle olmayacak. Oy kullanacak olan parti üyelerinin yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekir. Tüzükte aidat ödemeyen üyelerin parti içinde seçme ve seçilme hakkını kullanamayacakları açıkça ifade ediliyor. Tüm üyeler aidat yükümlüklerini yerine getirmeli. 21 bin üyenin önseçimde oy kullanmasını hedefliyoruz. Geçen dönemlerde bunlar uygulanmadı. İlçe başkanlıkları şuanda aidatlarını ödemeyen üyeleri belirliyor” dedi. Milletvekili aday adayı olan kişilerin üyelerin aidatlarını ödemesini de kesinlikle kabul etmeyeceklerini açıklayan Kaplan, “Önseçimde aday olacak kişilerin üyelerin aidatlarını ödeme gibi bir çaba doğru bir yaklaşım değildir. Bunu genel merkez kabul etmeyeceğini açıkladı. Üyenin kendisinin aidat ödemesi gerekiyor” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir