CEM ÇÖLLÜ “OVA YOLLARI ASFALTLANACAK”

16 Aralık 2013 Pazartesi, 17:50

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi(MHP) Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Kırlığıoğlu Manisa Belediyesi’nin ova yollarına verdiği desteği hatırlatarak “ Üreticiye destek olma açısından belediye önemli bir sorunu giderdi ve ova yollarının bir kısmında düzenleme yaptı. Bunun devamını bekliyoruz” dedi. Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’de ova yollarının asfaltlanacağının sözünü vererek “Ova yollarının düzenlemesi bize nasip oldu inşallah tamamının asfaltlanması da bizlere nasip olur” diye konuştu.

Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne ziyarette bulunan Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, birliğin sorunlarını başkan Ahmet Kırlıoğlu’ndan dinledi. Çöllü’ye ziyaretinde MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Şehzadeler İlçe Başkan Yardımcısı Alparslan Başar ve Şehzadeler İlçesi yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Hayvancılık konusunda ülkemizde son yıllarda sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken Çöllü, belediye olarak hayvancılık ve tarım sektörüne destek verdiklerini desteğin devam edeceğini söyledi. Çöllü şöyle konuştu; ”Tarım politikası gibi hayvancılık politikası da merkezi sistemi ilgilendiren bir durum. Bugün hayvancılığın geldiği durum ortada, süt 1 lira, yarım litre su 50 kuruş, yem zamlı, süt para etmiyor. Tarımda olduğu gibi hayvancılık da bitme aşamasında. Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir dönemde dışarıdan et gelmemiştir. Ancak bu dönemde dışarıdan et alımlarına şahit olduk. İhraç ederken, ithal eder konuma geldik. İnşallah bu sıkıntılar çözülür. Bugüne kadar zaten hep destek olduk. Bundan sonra yeniden yerel yönetim olarak göreve gelirsek, ova yollarının yapılmasında yardıma hazırız” dedi.

 

OVA YOLLARINA DESTEK DEVAM EDECEK

Cem Çöllü, ova yolları sorunu ile ilgili Manisa Belediyesi’ndeki görevi döneminde yakinen ilgilendiğini ve birçok ova yolunun Manisa Belediyesi tarafından düzenlendiğini hatırlatarak göreve gelmeleri halinde Şehzadeler Belediyesi olarak ova yollarını asfaltlayacaklarını söyledi. Çöllü ;”Bildiğiniz üzere Manisa Belediyesi olarak taşın altına elimizi koyarak ova yollarının düzenlenmesi ve asfaltlanması noktasında önemli mesafe kat ettik. Bu çalışmamız inşallah göreve gelmemiz halinde devam edecek.Ben şimdiden ova yollarının tamamının tarafımızdan destekleneceğinin sözünü veriyorum” diye konuştu.

 

“İŞLETMELERİMİZE RUHSAT ALAMIYORUZ”

Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu ise Cem Çöllü’ nün dürüst ve çalışkan bir insan olduğuna işaret etti. Çöllü’yü gönülden desteklediklerini belirten Kırlıoğlu, “İl genelinde faaliyet gösteren bir organizasyonuz. Manisa büyükşehir olunca belediyeden çok daha fazla destek bekliyoruz. Hayvan damlarının ruhsatlandırılması konusunda desteğe çok ihtiyacımız var. İşletmelerimiz ruhsatsız ve ne olacağı belirsiz bir durumda. Ruhsat olmayınca cezalar geliyor. Manisa büyükşehir olunca, ruhsatlandırmaların daha kolay olacağına inanıyoruz. Bunun dışında elektrik sarfiyatında ticari işletme olarak tanımlanıyor.  Tarımsal işletme sıfatıyla değerlendirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

“OKUL SÜTÜ PROJESİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Birlik olarak okul ‘Okul Sütü Projesi’ başlatmak istediklerini belirten Kırlıoğlu, Çöllü’den ve MHP belediyesinden destek istedi. Kırlıoğlu, “Bakanlık tarafından başlatılan ‘Okul Sütü Projesi’ var. Biz bu anlamda Manisa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile böyle bir çalışma yapmak istiyoruz. Daha önce Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’le konuşmuştuk, çok sıcak karşıladı. Projemizi hazırlıyoruz. Önümüzdeki dönem Manisa’daki hayvancıların ürettiği sütlerle bir çalışma başlatmak istiyoruz. Süt insan sağlığı açısından oldukça önemli bir gıda maddesi” diye konuştu. Çöllü, yerel yönetimi aldıkları takdirde böyle bir proje içerisinde seve seve yer alacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.