CEM ÇÖLLÜ İBRAHİM ÇELEBİ MAHALLESİ’NDEYDİ

24 Ocak 2014 Cuma, 16:39

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Cuma programında İbrahim Çelebi Mahallesi İbrahim Çelebi Camii’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu programda kendisini tebrik etmeye gelen mahalle sakinlerine seslenen Çöllü, “Biz tarihini koruyan bir milletiz bu nedenle bu tarihi camimizin etrafında kamulaştırma yaptık, caminin etrafında ferforje demirlerle duvar kaplama yaptık.

Bizim tarihe ve ecdada saygımız Şehzadeler Belediyesi’nde de devam edecek” diye konuştu.
Her Cuma bir mahallede program yapan MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, bu hafta İbrahim Çelebi Mahallesi’nde pilav hayrı yaptı. Yoğun katılımın olduğu pilav hayrı öncesi Entekkeliler Derneği yetkilileri yaptığı hizmetler nedeniyle Cem Çöllü’ye teşekkür etti.

Cuma namazı sonrası pilav ayran dağıtan Çöllü, mahalle halkıyla sohbet etti. Manisa Belediyesi’nin bölgede yaptığı çalışmaları anlatan Cem Çöllü, MHP’li belediyelerin kent anlayışında tarihi eserlerin ve ecdad hatıralarının korunması olduğuna dikkat çekti. Çöllü şöyle konuştu; “ Biz görev geldikten sonra tarihi eserlerin korunması ve ortaya çıkarılması konusunda önemli çalışmalar yaptık. Yaklaşık 22 milyon TL’lik kamulaştırmanın büyük kısmını tarihi eserlerin etrafının açılması için kullandık. Bu çalışmalar kapsamında İbrahim Çelebi Camii’nin yanındaki caminin görünmesini engelleyen yapıları kamulaştırıp yıkarak tarihi eseri gün yüzüne çıkardık.

Bununla da yetinmedik caminin etrafındaki eski duvarları yenileyerek taş kaplamasını ve modern ferforjelerini yaptık. Bunu neden mi anlatıyorum MHP’li belediyecilik anlayışını hatırlatmak için söylüyorum. Bizim anlayışımız kenti betona boğmak değil, tarihi eserlerin etrafına binalar yapıp tarihi karartmak değil. Bizim anlayışımız ecdadına tarihine sahip çıkmak, gelecek kuşağa aktarmak bu nedenle bu anlayışın devamı için destek istiyoruz. Biz tarihini koruyan bir milletiz bu nedenle bu tarihi camimizin etrafında kamulaştırma yaptık, caminin etrafında ferforje demirlerle duvar kaplama yaptık. Bizim tarihe ve ecdada saygımız Şehzadeler Belediyesi’nde de devam edecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.