Çekim Yasasıyla Başarıyı Elde Etmek

27 Ocak 2017 Cuma, 11:53

Hiç bir arkadaşınızı düşünürken tam o anda onun sizi aradığı oldu mu ? Yada korktuğunuz bir olayın başınıza geldiği oldu mu ? İşte bu basit dille anlattığım olaya “çekim yasası” deniyor. Bunu kendi hayatımıza nasıl çekeriz ? İstediğimiz şeyi elde etmenin yolunu öğrenmek ister misiniz ?

Aslında bu Secret belgeseliyle hayatımıza giren çekim yasasının kökleri Mevlana’ ya kadar gidiyor. Onunda dediği gibi ” Sen ne etsin ne kemiksin, sadece düşünceden ibaretsin. Gül düşünür gülistan olursun, diken düşünür dikenlik olursun.”

Aslında meselenin aslı bu kadar basit olmasına rağmen, bazı kişisel gelişimciler bunu anlatırken gereksiz ayrıntıya çok giriyorlar. Hatta bu çekim yasası dediğimiz olay gerek kendi filozoflarımızın eserlerinde gerekse dini kaynaklarımızda geçmesine rağmen, Secret ve Ferrarisini Satan Bilge gibi yabancı yazarların kitapları ülkemizde satış rekorları kırdı. Dediğim gibi bu işin kökleri bizde olmasına rağmen bizim kendi sözde uzmanlarımız bile hala onlardan örnek veriyor fakat ben daha yerel gideceğim.

Bizim her düşüncemizin bir enerjisel boyutu vardır. Bunlar mesaj olarak gider evrene, Allah’ a yada her neye inanıyorsanız. Herhangi bir dinle çelişen bir kavram değildir. Yer çekimi yasası nasıl varsa çekim yasasıda var. Peki kendi hayatımızda bunu nasıl kullanırız?

Öncelikle “yılanın sevmediği ot yuvasının dibinde bitermiş” atasözümüzü unutmayın. (Bu bile işin kökünün bizde olduğunu gösterir) Sevmediklerinize yada istemediklerinize değil istediklerimize odaklanmalıyız. Hastalıktan en çok bahseden hastalığı çeker farketmişsinizdir. Çünkü buna uygun bir enerji dalgası yayar. O zaman bizde istediğimiz şeylere odaklanmalıyız.

Diğer basit bir adımda hedefimizi net belirlemektir. “Ben lüks bir evde oturacağım” demek bir hedef değildir. “2 yıl sonra, x bölgesinde dubleks bir dairede oturacağım” demek bir hedeftir. Yolladığımız enerji dalgası buna uygun olmalı, belirsiz değil. Biz ne kadar net olursak yasada o kadar net olur.

Kararlı olmak ise işin en ama en önemli boyutlarından biridir. Bazı insanlar iki haftadır deniyorum olmuyor diyebiliyorlar. Yaşadığımız dünyada bir mükemmellik var. Zaman kavramıda bunlardan birisi. Eğer sizin her düşündüğünüz anında olsaydı, belgesel izlerken düşündüğünüz aslan evde bitiverirdi. Evet örnek saçma gelmiş olabilir ama her isteğimizin anında olması kadar saçma olamaz. Bunun tadını çıkarın doğru şekilde istemekle ve bunun yanında mücadele etmekle başaramayacağınız şey yok diyebilirim. Kendinizi isteğinizle aynı frekansa getirin. Çokta uzağa gitmeyin kendi topraklarınızda bu işin alası var. Bol enerjili bir hafta sonu dileklerimle.

Sağlıcakla

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir