Büyükşehirden Kahkaha Tufanı

görüntüleme, 12 Aralık 2014 Cuma

MANİSA Büyükşehir Belediyesi aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Düğünde Panik’ adlı tiyatro oyununu Manisalı tiyatro severlerle buluşturdu. Oyundan elde edilen gelir, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi gereği Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ne aktarıldı.

Cenk Tunalı, Onur Atilla, Doğan Akdoğan, Aziz Aslan, Yavuzhan Doğan, Gülden Güney, Nuray Uslu ve Dilşah Demir’in rol aldığı ‘Düğünde Panik’ adlı iki perdelik tiyatro oyunu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında manisalı tiyatro severlerle buluştu. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda sergilenen oyunu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, askeri erkan ve çok sayıda sanatsever izledi. Kılçık Yazı Ekibi’nin yazdığı Cenk Tunalı’nın yönettiği iki perdelik oyunda, Azrail’in canını almak istediği bir bar şarkıcısının ve evlenmek isteyen bir çiftin etrafında gelişen hikayesi anlatılırken, seyircileri kahkahalara boğan oyun, gerek konusu gerek oyuncuların performanslarıyla Manisalı tiyatro severlerin beğenisini kazandı.

Oyunun geliri Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ne

Tiyatro oyunundan elde edilen gelir, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin daha önceki dönemlerde başlattığı sosyal sorumluluk projesi gereği Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ne aktarıldı. Oyunun sonunda sahneye davet edilen Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci ise performansları nedeniyle oyuncuları kutlayarak, çiçek takdim etti. Çevirmeci, “Bugün seyircilerimize muhteşem bir gece yaşattınız. Böylesine eğlenceli ve kahkaha dolu tiyatro oyununun Manisalı vatandaşlarımızla buluşmasında büyük katkısı olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün sizlere selamlarını getirdik” diye konuştu. Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız da oyunun geliri ile bedensel engelli Ayhan Şakirler’e Akülü Tekerlekli Sandalye alındığını belirtti. Ayhan Şakirler’e tekerlekli sandalyesi sahnede hediye edildi.

Büyükşehirden Kahkaha Tufanı (3)_1024x680

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir