“BU ADAM NEREYE GİDİYOR?” OKUYUNCA ÇOK ŞASIRACAKSINIZ

27 Ağustos 2014 Çarşamba, 11:43

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde ikamet eden Hakan Pekzorlu (47), Çölyak ve PKU hastalarına destek olmak ve hastalığa dikkat çekmek için sırtındaki 25 kiloluk yük ile Kocaeli’nden İzmir’e yürüyor. Gittiği il ve ilçelerde vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Pekzorlu’nun bugünkü durağı Manisa oldu.

Ferdi UZUN
Kocaeli’nin Darıca ilçesinde ikamet eden Hakan Pekzorlu, Kocaeli Metebolik Hastalıklar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MET-DER) işbirliği ile Kocaeli’den İzmir’e yürüyor. 9 Ağustos’ta yola çıkan ve gittiği il-ilçelerde vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Pekzorlu’nun bugünkü durağı Manisa oldu. Pekzorlu’yu Manisa’da Yardımseverler Derneği Başkanı Beyhan Yörür ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ulupark Aile Çay Bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan evli ve bir çocuk babası muhasebeci Hakan Pekzorlu, ailesinde ve çevresinde bu tip hastalıklarının bulunmadığını sadece hastalığa dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yürüdüğünü söyledi.

Dualarla güç buluyorum
Seyahatle ilgili açıklamalarda bulunan Pekzorlu, “Türkiye’de çapında ses getirmek istiyoruz. Sırtımda 25 kiloluk yük var ama bunu hiç hissetmiyorum. Çünkü ben insanların duası ile güç buluyorum. Bu rahatsızlığa karşı bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Çoğu insan bunu bilmiyor. Bu rahatsızlığa sahip insanlar, bizim gibi her şeyi yiyemiyorlar. Çölyaklıların ömür boyu diyet yapması gerekiyor. PKU’luların işi daha zor. Onlar süt ve süt ürünleri tüketemiyorlar. Ömür boyu diyetlerine uymaları gerekiyor. Bu ürünler de çok pahalı. İnsanlara faydalı olmak için böyle bir seyahat yapmayı planladım. İnşallah amacımıza ulaşırız” diye konuştu. Pekzorlu İzmir’e varması durumunda toplam 500 km yürümüş olacak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir