BÖYLE GÖRÜNDÜĞÜNE BAKMAYIN SAHTE OLABİLİR

11 Aralık 2013 Çarşamba, 00:42

Manisa İl Jandarma Komutanlığı, yılbaşı öncesi piyasaya sürülmek üzere şişelenmiş 5 bin 600 litre sahte şarap ele geçirdi.
Manisa İl Jandarma Komutanlığı, 9 Aralık tarihinde TİGEM arazisi üzerinde bulunan bir depoya baskın düzenledi. Yaklaşık 3 aydır sahte şarap ürettikleri gerekçesiyle takip edilen A.T. (52), C.Ç. (53) ile kimyager S.E. (63), TİGEM arazisi üzerindeki bir depoda sahte şarap üretirken yakalandı. Sahte şarabın üzümden değil, kimyasal maddelerden ve boyalardan üretildiğini gören jandarma ekipleri, bidonlar içerisinde şişelere konulmak üzere beklenen 5 bin 600 litrelik sahte şaraba el koydu. Jandarma, sahte şarap operasyonu ile yılbaşı öncesi yaklaşık 6 bin adet sahte şarap şişesinin piyasa sürülmesinin önüne geçti. Depoda yapılan aramada ayrıca ünlü şarap markalarının bandrolleri ile etiketleri de ele geçirildi.
Gözaltına alınan A.T., C.Ç. ile kimyager S.E.’nin çıkarıldığı nöbetçi savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi. TİGEM arazisindeki depoda kilit altına alınan 5 bin 600 litrelik sahte şarabın ise savcılığın talimatları doğrultusunda önümüzdeki günlerde imha edileceği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.