Bedestende ilk etkinlik yapıldı

14 Ocak 2015 Çarşamba, 19:53

Manisa’da 500 yıl önce Rum Mehmet Paşa tarafından yapılan tarihi bedestende yıllar sonra ilk etkinlik yapıldı. Şehzadeler Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen etkinlik kadar Bedestenin son hali büyük ilgi gördü. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Şehzadelerimize, Manisa’mıza hayırlı olsun. Türkiye’ye örnek olacak bu çalışma sayesinde tarihi eserler çürümeye terk edilmesin” dedi.

Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Şehzadeler Belediyesi’ne devredilen ve iç dizaynı tarihi dokuya uygun olarak düzenlenen Rum Mehmet Paşa Bedesteni ilk etkinliğe ev sahipliği yaptı. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü ve Şehzadeler Belediyesi organizasyonuyla İletişim Uzmanı Canten Kaya  tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde “Ekip Olmak” konulu seminer verdi. Seminere Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Korkmaz ve sağlık çalışanları katıldı. İyi bir ekip olmanın özelliklerini anlatan İletişim Uzmanı Canten Kaya, hayatın içinden verdiği örneklerle hem öğretti hem güldürdü.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Bugün 500 yıllık bir tarihi eserde ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Rum Mehmet Paşa Bedestenindeyiz. Burası Vakıflar Genel Müdürlüğümüz tarafından restore edilmişti. Biz de Şehzadeler Belediyesi olarak iç dizaynını gerçekleştirdik. Tarihi mekana uygun bir düzenleme oldu. Çok şükür bugün de sağlıkçılarımızın katılımıyla, Canten Kaya hocamızın ekip ruhuyla ilgili güzel bir seminer gerçekleştirildi. Şehzadelerimize, Manisa’mıza hayırlı olsun. Türkiye’ye örnek olsun, tarihi eserler çürümeye terk edilmesin. Ruhuna uygun bir şekilde canlandırılsın, kültürün sanatın merkezi haline dönüştürülsün. Tarihimize sahip çıkmaktan böyle güzel eğitimleri organize etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi. Başkan Çelik, 300 kişi kapasiteli mekan Şehzadeler Belediyesi tarafından nikah ve çok amaçlı salon olarak ilçeye kazandırıldığını söyledi. Seminer sonunda Kaya’ya Manisa’nın ürünlerinden oluşan bir hediye sepeti ile çiçek takdim edildi.

Bedestende ilk etkinlik yapıldı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir